Rubriky:

1. liga

První vykopnutý trenér? Stramaccioni je rázem spolufavorit

4. srpna 2017 19:24 - Praha

Velí projektu za stovky miliónů, a tak by měl od fotbalové Sparty dostat čas. Nicméně stačily pouhé tři duely, žádná výhra, vyřazení z Evropské ligy a remíza s podceňovanou Bohemkou - a Andrea Stramaccioni se podle bookmakerů rázem zařadil mezi hlavní aspiranty na prvního vyhozeného trenéra ročníku. Ještě před pár dny byl největším favoritem na nepopulární prvenství kouč Klokanů Martin Hašek (4:1), případně Jaroslav Hynek z Dukly (6:1). Nyní už se oba zmiňovaní srovnali na kurzu 5:1 a italská akvizice Letenských na ně ztrácí jen pár desetin (5,5:1).

 

sparta.cz/Vlastimil Vacek, Právo

Nová sezóna má za sebou jen pár úvodních zápasů - a kurzy už se daly do pohybu.

Plzeňský Pavel Vrba své postavení přes vyřazení z Ligy mistrů udržel na kurzu 10:1 patrně i díky tomu, že sezónu i vlastní reputaci může zachránit ještě v předkole Evropské ligy. Naopak pozice Jaroslava Šilhavého s ohledem na postup do play off Ligy mistrů posílila z kurzu 9:1 na momentálních 13:1.

„Fanoušci, odborníci a komentátoři jsou na české poměry zatím ke Spartě hodně shovívaví. Také si myslím, že si nový tým musí sednout, také chápu, že to nejde ze dne na den. Na druhou stranu trochu nejasná filozofie nákupů, nečitelný systém hry a mizerná kondice a nasazení některých posil se koušou těžko," říká Michal Hanák, hlavní bookmaker Fortuny.

"Že ve čtvrtek byli nejlepší na place rekonvalescent Rosický s veteránem Lafatou, co ani nehráli od začátku, asi zarazilo nejenom mě. A tak jsem zvědav, kdy se 'Stramaccioni ven!' z ochozů ozve poprvé," dodává.

Vzájemné duely „kdo dříve" tří nejexponovanějších trenérů vycházely před sezónou poměrně vyrovnaně, nyní je ovšem pravděpodobnější, že Stramaccioni bude odvolaný dříve než Jaroslav Šilhavý (2:1) i dříve než Pavel Vrba (2,4:1).

1. liga 2017/18 - první opustí post: 
Hynek (Dukla) 5
Hašek (Bohemians) 5
Stramaccioni (Sparta) 5,5
Habanec (Brno) 6
Levý (Slovácko) 7
Páník (Zlín) 7
Uhrin (Mladá Boleslav) 7,5
Kopecký (Jihlava) 8
Vrba (Plzeň) 10
Jílek (Olomouc) 10
Šmejkal (Teplice) 12
Šilhavý (Slavia) 13
Weber (Karviná) 14
Kučera (Ostrava) 20
Klucký (Jablonec) 22
Trpišovský (Liberec) 23
Zdroj: Fortuna
Dříve opustí post: 1 Nikdo 2
Šilhavý - Stramaccioni 4,1 2,5 2
Šilhavý - Vrba 3 2,4 2,75
Stramaccioni - Vrba 2,4 2,6 3,2
dos, Sport.cz

Dokončí podle vás italský trenér Andrea Stramaccioni sezónu ve Spartě?

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..