Rubriky:

Fortuna liga

Klokani vytáhli proti Karviné mladého žolíka. Ligu měl hrát už dávno, pravil trenér

7. srpna 2017 13:38 - Praha

Teď už se asi nikdo nediví, proč si Sparta minulý týden vymínila, že její odchovanec Rudolf Reiter proti ní nesmí v ligovém prologu s Bohemians nastoupit. Na Letné ho sice nechtěli, takže putoval na hostování k Botiči, z jeho rychlosti však nejspíš obavy měli. „Skutečně jen málokterý fotbalista je v naší lize tak rychlý jako on,“ vysvětloval trenér Klokanů Martin Hašek po vítězném utkání s Karvinou, proč si Reitera vybral a přivedl ho k Botiči.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Ďolíček jen zíral, jaký sprinter se v sestavě Klokanů objevil. Zkušený karvinský obránce Pavel Eismann ostatně také. Dvaadvacetiletý Reiter ho při své ligové premiéře školil tak, že o půli trenér Weber zasáhl a nechal Eismanna v šatně.

Eismann vydržel jen poločas

Reiter mu totiž po půlhodině utekl a nahrál Bartkovi na gól. A kdyby jen to, i u lajny si s ním pohrál a Eismann ho zastavil jen faulem, za který si vykoledoval žlutou kartou.

„Nestíhal, ke všemu dostal žlutou kartu, takže jsem měl obavy, aby nepřišla druhá a nedohrávali jsme v deseti," přiznával hostující Jozef Weber, že musel zareagovat a dvaatřicetiletého Eismanna vystřídat, protože o deset let mladší Reiter i jeho při debutu překvapil.

„Mohl a měl hrát ligu daleko dřív," ví o dvaadvacetiletém záložníkovi naopak své Martin Hašek, který Reitera trénoval ve sparťanské juniorce i v druholigové Vlašimi.

„Je obrovsky rychlý a má mimořádný tah na bránu, z čehož těží on i celé mužstvo. V loňské sezóně nahrál ve Vlašimi na šestnáct či sedmnáct gólů, což je číslo, jímž se nemohl pochlubit žádný hráč ani ve druhé, ani v první lize. Samozřejmě, nemá ligové zkušenosti, ale i tak jsem rád, že jsme ho do Bohemky přivedli," chválil svůj objev trenér Klokanů.

„Určitě je velkou výhodou, že mě trenér zná a ví, co ode mne může očekávat. A já zase vím, co požaduje a jaké nároky na mě má," kvitoval i Reiter, že se s koučem Haškem zase sešli.

Sparta ho prodat nechtěla

Klokani chtěli, aby k nim Reiter přestoupil, ale na Letné byli proti. „Sparta ho prodat nechtěla, takže jsme se nakonec dohodli na dvouletém hostování," bral kouč Klokanů s úlevou alespoň takovouto dohodu.

Reiter při ligové premiéře přesvědčil, že prospěšnou. Však si odvedeným výkonem řekl o místo v sestavě kola.

„Myslím, že na první zápas to nebylo špatné. Hlavně je ale skvělé, že jsme vyhráli," pochvaloval si premiéru na ligové scéně Reiter poté, co v 68. minutě za aplausu ochozů odcházel ze hřiště.

„Už o přestávce jsem se domlouval s trenérem, že celých devadesát minut nejspíš nezvládnu. Už druhý týden mám problémy s nataženým stehenním svalem, a protože mě začaly brát křeče, nechtěl jsem riskovat," vysvětloval objev kola vynucené střídání.

zp, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - Fortuna liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..