Rubriky:

1. liga

Baník pustil obránce Helešice hostovat do Dynama

8. srpna 2017 14:01 - Ostrava

Baník Ostrava pustil dvacetiletého defenzivního fotbalistu a svého odchovance Matěje Helešice na hostování do Českých Budějovic. Druholigové Dynamo bude pro mládežnického reprezentanta prvním angažmá mimo Ostravu.

 

Vlastimil Vacek, Právo

V minulé sezóně nastoupil Helešic ve druhé lize za Baník k 20 zápasům. Po postupu mezi elitu už šanci nedostával. Nyní by levý obránce nebo záložník rád zažil postupové oslavy s Dynamem.

"Samozřejmě si uvědomuji velkou vzdálenost mezi Ostravou a Českými Budějovicemi. Mluvil jsem ale s trenérem Davidem Horejšem, který o mne projevil velký zájem. Mimo jiné mi řekl, že v Dynamu staví mladý ambiciózní tým, se kterým by rád postoupil do první ligy. Byl bych moc rád, kdybych u toho mohl být," říká Matěj Helešic na klubovém webu před prvním tréninkem s Dynamem.

O jeho příchodu na jih Čech rozhodovalo mimo jiné také prostředí a doporučení budoucích spoluhráčů. "Zázemí a tréninkové podmínky jsou tady v Budějovicích perfektní. Navíc mi všichni říkali, že i město je krásné. Znám navíc kluky z reprezentace Michala Řezáče, Jindru Staňka a Kubu Moravce, kteří mi všichni angažmá v Dynamu doporučovali," popisuje Helešic.

dos, ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..