Rubriky:

1. liga

Baník jeden zápas venku bez fanoušků! Votroci zase zaplatí za rabiáta z ochranky

24. srpna 2017 16:31 - Praha
(Aktualizováno: 24. srpna 2017 16:52)

Fotbalová disciplinárka udělila Baníku Ostrava pro nevhodné chování fanoušků v utkání na Slovácku trest sehrání jednoho zápasu bez přítomnosti diváků hostujícího klubu nepodmíněně. Nejbližší utkání hraje Baník v neděli v Plzni. Hradec Králové pak dostal trest za člena ochranky, který zranil diváka během derby s Pardubicemi.

 

Josef Omelka, ČTK

Jeden výjezd ven bez vlastních fanoušků.Takový je trest pro Baník za použití pyrotechniky, vhazování předmětů na hrací plochu, nevhodné pokřiky a poškození zařízení stadiónu jeho příznivci v utkání na Slovácku.

„Závažnost chování ostravských fanoušků vedlo disciplinární komisi k uložení trestu, jenž vešel v platnost od tohoto soutěžního ročníku a měl by být signálem především pro příznivce jednotlivých klubů," vysvětluje Josef Teplý, místopředseda fotbalového tribunálu.

"Komise podobné projevy či chování nebude tolerovat, zejména pokud při nich dojde k poškozování stadiónu či vhazování pyrotechniky na hrací plochu," varuje Teplý.

Hradec Králové pak za porušení povinnosti pořádajícího klubu (fyzické napadení) v utkání s Pardubicemi vyfasoval pokutu sto tisíc korun a uzavření sektoru CH na jedno soutěžní utkání nepodmíněně. Votroci tak platí za výstřelek člena bezpečnostní agentury.

Komise také potrestala asistenta trenéra Jihlavy Michala Kadlece za nevhodné chování (urážlivé výroky směrem k rozhodčím) v utkání s Plzní nepodmíněným zákazem výkonu funkce ve 3 soutěžních utkáních a pokutou 10 tisíc korun.

dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..