Rubriky:

1. liga

Jun: Musíme jezdit od začátku naplno a na krev

22. července 2006 07:30

V dobrém světle se vrátil po ročním angažmá v Turecku do kádru fotbalové Sparty útočník Tomáš Jun. Ve dvou přípravných zápasech pražského klubu vstřelil dva góly, a tak týden před startem ligy neskrývá spokojenost. "Pro mne to byl super návrat," říká Jun v rozhovoru pro Právo.

 

PRÁVO/Václav Jirsa

Jak jste spokojený s návratem do dresu Sparty?
Pro mne to byl super návrat. Přišel jsem, nastoupil ve dvou utkáních a dal dva góly. Zatím to byla ale jen příprava. Podstatné ale bude, jak se mi povede v lize.

V minulosti jste v dresu Sparty hrával vpředu i sám, jak vám vyhovuje styl na tři útočníky?
S tím nemám problém, i když je to trochu něco nového. V Lize mistrů jsme sice hrávali na jediného útočníka, ale doplňovala ho křídla, byť byla trochu stažená a hráli je většinou krajní záložníci. Když se vítězí, je vcelku jedno, jakým stylem tým hraje, zda na jednoho útočníka nebo na tři. Musí to být účelné a také zajímavé pro diváky. O tom však rozhoduje trenér.

Složení ofenzívní řady se v přípravě zatím dost mění. S kým vám to vpředu nejvíc sedělo?
Hrál jsem dvě utkání, takže nemám dost srovnání. Ladilo mi to s Mirkem Matušovičem, který v těch utkáních dal také dva góly. Rozhodnutí, kdo s kým bude hrát, je na trenérovi. Ve Spartě jsou kvalitní útočníci a já se umím přizpůsobit.

Jak se Sparta za ten rok změnila?
Přišel nový trenér, s ním se změnil i realizační tým a hrajeme jiným stylem, je tu také hodně nových fotbalistů. Osa mužstva je spolu déle, i když tradičně přišly další posily. Věřím, že mužstvo bude v nové sezóně šlapat, jako tomu bylo dřív. Jak se změnilo zázemí klubu, jsem zatím nezkoumal.

Jsou tu hráči, které byste vůbec neznal?
Kromě cizinců Sylvestreho a Lustrinelliho mě nikdo nenapadá. Některé nové kluky jsem znal z ligy. Ale se zařazením do týmu jsem nikdy neměl problém. V kabině je pořád legrace. Teď to musíme dobře nakopnout a jet hned od začátku, jak je na Letné tradicí, abychom si hned na začátku neudělali zbytečné problémy.

Páté místo Sparty v minulém ligovém ročníku jako rozený sparťan asi neberete...
To určitě ne! Sparta musí hrát vždycky o titul! Stane se, že se to nepovede, a když je někdo lepší, uznáme to a vzdáme mu hold. Ale sami musíme mít čisté svědomí, že jsme udělali maximum. To znamená, musíme jezdit od začátku naplno a na krev. V minulé sezóně se asi neudělalo všechno, co bylo třeba. Soupeři určitě nebyli o tolik lepší.

Co pozitivního vám dalo angažmá v Turecku?
Hodně, ale víc po té životní stránce než fotbalové. V Turecku jsem byl sám, musel se spoléhat jen na sebe o to byl ten první půlrok těžší. Po fotbalové stránce, protože jsem toho tak moc neodehrál, pro mne byly přínosem tréninky, zaměřené na rychlost a techniku s míčem. V tom jsem určitě šel dopředu, takže to neberu jako ztrátu.

V Trabzonsporu ještě máte smlouvu, takže do Sparty jste přišel jen na roční hostování. To sice teprve začíná, ale přemýšlíte už, co bude dál?
To teď opravdu neřeším. Vím ale jedno. I když mám v Trabzonsporu smlouvu, už bych se tam vracet nechtěl a myslím si, že klub se mě bude chtít také zbavit. Raději bych někam na západ. To je ale daleká budoucnost. V první řadě se musím dobře předvést v české lize i v pohárových zápasech Sparty. Chci ukázat, že fotbal umím a lepším se. Teprve pak mohu přemýšlet nad novými nabídkami, samozřejmě pokud přijdou.

Může být z Letné blíž i do reprezentace?
Jistěže, protože budu zase víc na očích a věřím, že budu i pravidelně hrát. Ale je to podobné jako s novým zahraničním angažmá. Nejprve musím ukázat, co umím, a pak si mne snad trenér Brückner všimne. Návrat do reprezentace bych chtěl samozřejmě prožít co nejdříve. Cítím se skvěle a vím, že mám všechno ve svých rukou.

Karel Felt, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..