Liberec prohrál v ligové generálce s Rennes

LIBEREC

Ve své předligové generálce v pátek liberečtí fotbalisté podlehli na domácím hřišti sedmému týmu francouzské ligy Stade Rennes 0:1. Vše podstatné pro výsledek utkání se odehrálo až v poslední desetiminutovce.

Ilustrační foto

Nejprve v 81. minutě domácí brankář Bolek zlikvidoval sólový průnik Cheyroua a z protiútoku neproměnil dobrou příležitost konžský útočník Piana Kikeba Marlin, který je v Liberci na testech. V 82. minutě ale přesně vystřelil z hranice šestnáctky po zemi k tyči Keibo a vsítil vítězný gól hostů.

O chvíli později měl opět dobrou šanci Marlin, ale opět minul. Domácí, kteří zkoušeli také dalšího útočníka Tomáse Priskina z maďarského Györu, se za celý zápas ani jednou netrefili mezi tyče.

"Výsledek mě samozřejmě neuspokojil a pokud jde o předvedenou hru, byla podobná tomu, co jsme nabízeli v předchozích přípravných zápasech. Tedy poměrně solidní defenzivu a rezervy v koncovce. Na gólové šance to bylo 2:2 a soupeř jednu využil. Stále hledáme kvalitní posilu do útoku," uvedl trenér libereckých šampionů Vítězslav Lavička.

Slovan Liberec - Stade Rennes 0:1 (0:0)
Branky: 82. Keibo. Rozhodčí: Příhoda. ŽK: Faty, Jeunechamp (oba Fr.). Diváci: 3100.
Sestava Liberce: Hauzr (71. Bolek) - Šinglár (78. Matula), Zápotočný, Košťál, Janů - Frejlach (61. Hamouz), Bílek (63. Hochmeister), Hodúr (45. Papoušek), Pudil (56. Liška) - Priskin (52. Piana Kikeba), Dort (46. Radzinevičius).