Baník porazil Olomouc, ale nepřesvědčil

Fotbalisté Baníku Ostrava vydřeli v neděli v závěrečné přípravě před ligovým startem výhru 1:0 nad druholigovým HFK Olomouc, ale po herní stránce nepřesvědčili. Výsledek určil Klimpl, který ve 37. minutě se štěstím proměnil pokutový kop za Schindlerovu ruku.

Ilustrační foto

Po středeční kanonádě proti Frýdku-Místku toho dnes soupeř Baníku zdaleka tolik nedovolil. Navzdory územní převaze si domácí před zraky slávistického zvěda Petra Vrabce vypracovali jen pár brankových šancí, ale střelecky se prosadili až z penalty. Tu proměnil Klimpl, i když gólman Doležal si sáhl na míč.

Ostrava nebyla jistá ani v defenzívě a měla velké štěstí, že po Kropáčkově hlavičce se míč v 10. minutě odrazil od tyče. "Nemůžu být moc spokojen. Byly tam chyby v obraně, myslím, že kvalitnější soupeř by nás za ně dneska potrestal. Spokojen nemohu být ani se zakončením, protože v závěru jsme měli dvě tři velké příležitosti, které se musí proměňovat," řekl trenér Karel Večeřa.

Kromě herních nedostatků bude Baník v posledním týdnu před zápasem se Slavií léčit i dva zraněné muže ze základní sestavy. Kvůli svalovým problémům dnešní generálku vynechali střelec Adam Varadi a obránce Tomáš Marek. "Zatím netrénují, ale věřím, že do začátku ligy budou zdraví," uvedl Večeřa.

Baník Ostrava - HFK Olomouc 1:0 (1:0)
Branka: 37. Klimpl z pen. Rozhodčí: Handlíř. Diváci: 200.
Sestava Ostravy: Raška - Hoffmann, Klimpl, Besta (75. Cigánek), Čoupek - Rajtoral, Staněk (75. Bystroň), Slončík (75. Lukeš), Tomašák (66. Magera) - Střihavka (66. Žůrek), Mičola (66. Zeher).

Most zdolal řecký Xanthi

V posledním přípravném zápasem před začátkem první ligy zvítězili fotbalisté Mostu nad řeckým týmem Škoda Xanthi 1:0. Branku vstřelila čerstvá posila domácích Pešír.

O výsledku se rozhodlo už v šesté minutě, kdy Gašparík utekl po levé straně, přihrál Mackovi, který našel volného Pešíra a ten pohotově skóroval. "Vítězství mě potěšilo, ale hra ještě nebyla chvílemi zcela podle mých představ," zhodnotil předligovou generálku trenér Mostu Zdeněk Ščasný.

SIAD Most - Škoda Xanthi 1:0 (1:0)
Branka: 6. Pešír.
Sestava Mostu: Svoboda - Procházka, Hainault (46. Prášil), Novotný (71. Suchý), Zbončák - Pilk, Pilař (67. Škoda), Siegl (60. Schut) - Macek (46. Jendruščák), Pešír (62. Brzezina), Gašparík (76. Trybula).

Příbram podruhé v přípravě vyhrála

Fotbalisté Příbrami si po nepovedené letní přípravě týden před ligovým startem alespoň částečně vyspravili sebevědomí. Třetiligové Bohemians Praha dnes porazili Pilíkovým gólem 1:0 a byla to pro ně teprve druhá výhra v osmi zápasech. V nich Příbram často hrála se zahraničními soupeři, druhý úspěch si připsala s Mostem.

Premiéru si v příbramské sestavě odbyl stoper Jan Penc, který přišel ve čtvrtek z druholigových Bohemians 1905. Příbram začne ligu domácím zápase s Viktorií Plzeň.

Marila Příbram - Bohemians Praha 1:0 (0:0)
Branka: 77. Pilík.
Sestava Příbrami: Pařízek - Lesák, Mácha (46. Navrátil), Penc, Penner (60. Pleško) - Bartoš (60. Klesa), Sviták (60. Podrazký), Otepka (60. Vošahlík), Šindelář (60. Frohna) - Huňa, Pilík.

Brno porazilo Hradec Králové

Fotbalisté Brna dnes porazili v generálce na první ligu Hradec Králové 3:0. Dvě branky vstřelil Zelenka a třetí přidal Polách.

Navzdory velkému vedru začali Brňané ve vysokém tempu a už v 6. minutě po Poláchově akci vstřelil vedoucí branku Zelenka, jenž z blízka doklepl míč do sítě. Další vyložené střelecké příležitosti měli Holek a Wagner, kteří však nepřekonali pozorného brankáře Podhajského. Hradec spoléhal na rychlé protiútoky, největší šanci domácích fotbalistů měl ve 37. minutě Ferčák, jehož hlavičku brankář Lejsal stačil vyrazit.

Po změně stran nastoupil Hradec Králové se zcela novou sestavou. Než se ale stačili domácí hráči rozkoukat, tak se po akci Besta, Wagner dostal míč k Zelenkovi, jenž vstřelil druhou branku. Třetí přidal v 66. minutě Polách, když dorazil do sítě tvrdou střelu Wagnera, kterou brankář Lindr stačil pouze vyrazit.

"Hradec Králové byl kvalitním soupeřem, z tohoto pohledu generálka splnila svůj účel. Museli jsme však při neúčasti zraněného Trousila improvizovat v obranných řadách," řekl trenér Brna Josef Mazura.

FC Hradec Králové - 1. FC Brno 0:3 (0:1).
Branky: 6. a 46. Zelenka, 66. Polách.
Sestava Brna: Lejsal - Švejnoha, Schuster (78. Kuncl), Pavlík, Gjoreski - Besta, Polách, Holek, Černý (74. Partyš) - Zelenka (86. Okleštěk), Wagner.