Brno - Liberec 1:2Liberec je po výhře nad posledním Brnem třetí

8. Kijanskas (vlastní) 0 : 1
65. Fortes 1 : 1
71. Potočný 1 : 2

brno

Fotbalisté Liberec vyhráli v 7. kole 2:1 na hřišti posledního Brna a v neúplné tabulce jim patří třetí místo.Slovan se ujal vedení po vlastní brance Tadase Kijanskase, ale Zbrojovka po přestávce vyrovnala zásluhou střídajícího Alvina Fortese. O vítězství severočeského celku však o pár minut později rozhodl Roman Potočný.

Zleva Jan Sedlák a Milan Lutonský z Brna a Radek Voltr ze Slovanu Liberec.

V chladném a deštivém odpoledni vyšel lépe vstup do zápasu Libercu. Slovan se dostal již v 8. minutě do vedení. K němu mu pomohl Kijanskas, který si srazil Ševčíkův centr do vlastní brány. Domácí mohli vzápětí vyrovnat, ale Vraštila vychytal brněnský odchovanec v severočeských službách brankář Hladký.

Více ze hry měl však nadále Liberec. Ve 24. minutě se dostal k míči na hranici vápna Folprecht a přinutil gólmana Melichárka k zákroku. O pár vteřin později byl sám před brněnským kapitánem Coufal, ale brněnský gólman opět skvěle zasáhl.

Z letargie mohl Brno dostat Pilík, který neprožíval povedené jubilejní 250. utkání v nejvyšší soutěži. Jeho prudká střela skončila v náručí Hladkého a poté z přímého kopu zamířil vysoko nad. Liberec navíc poté mohl podruhé udeřit po rohu, kdy Kúdela mířil těsně vedle.

Zbrojovka se pokusila oživit hru dvojnásobným střídáním, když Koného s Juharem nahradili Škoda s Fortesem. A právě druhý jmenovaný v 65. minutě vyrovnal. Po Pilíkově centru se nizozemský záložník dostal k míči a po technické střele si připsal první gól v české lize.

Brno ožilo a mohli se dostat do vedení, ale Škoda sám proti Hladkému neuspěl. Trest přišel v 71. minutě, kdy proletěl přetažený Folprechtův centr až k Potočnému a ten nekompromisní ranou poslal míč pod břevno. Stejný hráč navíc vzápětí trefil tyč.

Liberec je tak v neúplné tabulce s 13 body třetí o bod za druhou Olomoucí. Slavia a Sparta na něj ale před nedělním pražským derby ztrácí jeden, respektive dva body. Brno je se čtyřmi body a jediným vítězstvím stále poslední.

Zbrojovka Brno - Slovan Liberec 1:2 (0:1)
Branky: 65. Fortes - 8. vlastní Kijanskas, 71. Potočný. Rozhodčí: Královec - Nádvorník, Hájek. ŽK: Polák, Vraštil, Pavlík - Mikula, Breite, Karafiát, Potočný. Diváci: 3018.
Brno: Melichárek - Vraštil, Pavlík, Kijanskas, Jablonský (77. Přichystal) - Juhar (46. Fortes), Polák, Pilík, Sedlák, Lutonský - Koné (46. Škoda). Trenéři: Dostálek a Přerost.
Liberec: Hladký - Coufal, Kúdela, Karafiát, Mikula - Ševčík, Breite, Folprecht, Voltr (59. Kerbr) - Pulkrab (81. Hybš), Potočný (90. Kulhánek). Trenér: Trpišovský.