Zlín - Slovácko 1:2Trenéru Uličnému premiéra ve Zlíně proti Slovácku nevyšla

10. Malcharek 0 : 1
48. Švach 1 : 1
77. Ivana (penalta) 1 : 2

ZLÍN

Důraznější hra podložená větší bojovností vynesla fotbalistům Slovácka v úvodním ligovém kole vítězství ve Zlíně 2:1. Z premiérového úspěchu se v sobotu radoval trenér Slovácka Jiří Plíšek, naopak zkušenému kouči Petru Uličnému návrat do Zlína nevyšel.

Slovácko vedlo od 10. minuty po gólu Malcharka, jenž zaznamenal první gól ročníku. Po změně stran vyrovnal hlavou Švach, o vítězství Slovácka rozhodl v 76. minutě Ivana, který proměnil pokutový kop. Od téže minuty dohrával Zlín bez vyloučeného Lukaštíka.

Slovácko vstoupilo do zápasu s elánem a snahou o útočnou hru s důrazným napadáním soupeře už ve středu pole. Tato taktika zaskočila v úvodní čtvrthodině domácí fotbalisty natolik, že působili v rozehrávání akcí naprosto bezradně. Jejich kombinace končily většinou už po první, nejpozději druhé přihrávce. Z aktivity Slovácko vytěžilo už po pěti minutách první slibnou šanci: rychlý Malár unikl po pravé straně až k brankové čáře, jeho zpětná přihrávka ale mířila za nabíhajícího Ivanu.

Zlín se těžko probíral ze šoku

O pět minut později už Slovácko udeřilo. Vozábal vybojoval na pravé straně míč a poslal Ivanovi přihrávku, jež zaváněla ofsajdem. Nejlepší střelec minulého ročníku bleskově unikl po pravé straně, dvakrát naznačil přihrávku, míč ale naservíroval až téměř od brankové čáry přesně na nabíhajícího Malcharka, který střelou pod břevno otevřel skóre utkání. Ze šoku se otřesený Zlín jen těžko probíral. Středová řada domácího týmu hledala dlouho přesnost a aktivní Slovácko ještě jednou zahrozilo ve 13. minutě, kdy po rohovém kopu Vozábala Rajnoch hlavičkoval nad branku.

Odvahu k útočnější hře vrátil Zlínu Lukaštík, jehož střelu z dálky v 19. minutě kryl Drobisz jen s velkou námahou. I když se výkon domácích fotbalistů s přibývajícími minutami lepšil, nedokázali si poradit s pozorně hrající obranou soupeře. Teprve ke konci poločasu po Krausově úniku zakončeném přesným centrem hlavičkoval Lukaštík na břevno a následná Šmahajova střela mířila nad branku.

V závěru poločasu se snesl nad zlínským stadionem hustý liják s bouřkou. Kluzký a vodou nasáklý terén vyhovoval více domácím fotbalistům, kteří po bouřce od trenéra Uličného nasadili k mohutnému tlaku. Ten se jim málem nevyplatil, neboť z rychlého Ivanova protiútoku mířil Vrána vedle. Ovšem už ve 48. minutě obrana Slovácka po Vidličkově trestném kopu nechala volného Švacha, jenž hlavou vyrovnal.

Slovácko se vrhlo do útoku

Po inkasované brance se Slovácko vrhlo opět do útoku, Vozábalově ráně z dálky chyběla přesnost, v 54. minutě Vrána ze tří metrů mířil z dorážky nad branku. V aktivitě ale nezůstával pozadu ani Zlín, který nejčastěji útočil po pravé straně. Po hodině hry unikl Kraus, jenž oklamal Inemana a přízemní střelou trefil tyčku.

Tlak domácích fotbalistů zesílil, většině centrovaných míčů ale chyběla v zakončení přesnost. Slovácko spoléhalo spíše na protiútoky. Po jednom nich v 76. minutě Lukaštík srazil loktem v trestném území Ivanu a rozhodčí Moudrý nařídil pokutový kop, který sám Ivana proměnil. Navíc Lukaštík po druhé žluté kartě uviděl i červenou. V závěru už hrál Zlín hodně nervózně, v nastavení ještě mohl vyrovnat Bača, jenž neproměnil sólo.

Tescoma Zlín - 1. FC Slovácko 1:2 (0:1)
Branky: 48. Švach - 10. Malcharek, 77. Ivana z pen. Rozhodčí: Moudrý - Filípek, Tulinger. ŽK: Lukaštík, Janíček - Görner, Malcharek, Ineman. ČK: 77. Lukaštík. Diváci: 3780.
Zlín: Kořínek - Vidlička (79. Žemlík), Zbožínek, Švach, Červenka - Kraus (71. Zapletal), Vrtělka, Šmahaj, Lukaštík - Bača, Činčala (46. Janíček). Trenér: Uličný.
Slovácko: Drobisz - Němčický, Rajnoch, Šuškavčevič, Ineman - Malár, Görner (76. Racko), Vozábal, Malcharek (68. Dragoun) - Ivana, Vrána (83. Vrba). Trenér: Plíšek.