Rubriky:

1. liga

Holub se vrátil na ligové trávníky a za tři minuty dal gól

30. července 2006 11:17 - MLADÁ BOLESLAV

Mimořádně vydařený návrat na ligové trávníky po zranění zažil v sobotu mladoboleslavský útočník Radim Holub. V prvním kole nového ligového ročníku naskočil do mistrovského zápasu poprvé od 12. listopadu a po třech minutách pobytu na hřišti zavelel k vítěznému obratu svého celku se Sigmou Olomouc.

 

čtk

Minulá sezóna skončila pro Holuba prasklým křížovým vazem a následnou operací a na konto zkušeného hráče tak přibylo pět gólů. Po devíti měsících se vrátil a ve 261. ligovém startu vstřelil svou šestašedesátou ligovou branku. "Moc jsem se těšil a po zápase předkola Ligy mistrů s Valerengou Oslo jsem byl trochu zklamaný, že mě trenér nenominoval. V zápase proti Olomouci mi kouč říkal, ať tam jdu a dám gól. Co by měl jiného říkat jiného, když posílal na hřiště útočníka za nepříznivého stavu," popsal chvíle před svým příchodem na trávník Holub.

Více o utkání Mladá Boleslav - Olomouc najdete ZDE:

Tah kouči Dušanu Uhrinovi vyšel výtečně, po třech minutách na trávníku střídající Holub vyrovnal. "Kysela vhodil míč po autu, Ševinský to ve vápně hlavou prodloužil a já byl před bránou dost volný. Moc často hlavou góly nedávám, ale nikdo u mě nebyl, a tak jsem měl čas se podívat. Snažil jsem se trefit bránu do protipohybu brankáře a vyšlo to," říkal po zápase spokojený střelec.

"Má to, co dělá z útočníka střelce, říká se tomu česky čich na góly," pochvaloval si kouč Uhrin, jenž vysvětlil, proč se Holub neobjevil na trávníku i proti Oslu: "Byl unavený a ve zdejší konkurenci hrají jen ti s nejlepší formou."

Třicetiletý útočník se nad trenérovým vysvětlením nepodivuje. "Pecka s Kuličem hrají hodně dobře, ale věřím, že i já budu dostávat příležitost častěji. Máme před sebou hodně zápasů a trenér nás jistě bude střídat. Nejdůležitější je, aby branky někdo dával a mužstvo vyhrávalo," dodal Holub.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..