Jablonec - Most 2:2V Jablonci padly čtyři góly za 18 minut, Most tam uhrál remízu

40. Siegl 0 : 1
42. Lafata 1 : 1
51. Lafata 2 : 1
60. Gašparík 2 : 2

JABLONEC NAD NISOU

Remízou skončilo nedělní severočeské derby mezi fotbalisty Jablonce a Mostu. Oba soupeři se ve velkém vedru rozešli s výsledkem 2:2, přičemž všechny čtyři branky padly mezi 42. a 60. minutou. Oba góly domácích vstřelil Lafata a ujal se vedení v tabulce střelců.

Lépe začal Jablonec a ve 12. minutě měl po Lafatově centru gólovou šanci Smíšek. Ocitl se volný mezi mosteckými stopery, ale jeho hlavičku vystihl brankář Svoboda. Na dlouhou dobu to ale byla poslední vážnější příležitost domácích. Mostečtí se po čtvrthodině osmělili a dostávali se častěji před branku domácích. Siegl lízl centrovaný míč, ale brankář Špit byl pozorný. Stejně jako tehdy, když jej Siegl prověřil ze střední vzdálenosti.

Ve 32. minutě se od rohového praporku prodral podél brankové čáry do pokutového území Pešír, zpětnou přihrávkou hledal Siegla, kterého v poslední chvíli odzbrojili jablonečtí stopeři. Pak zahrával z výhodné pozice přímý kop hostující Pikl špatně, ale místo branky trefil v koutě stadiónu prostor mosteckých vlajkonošů.

Hrotek se zranil

Jablonec pak přišel o šéfa obrany Hrotka, který se zranil po střetu se Sieglem a musel střídat. A Jablonec krátce poté inkasoval. Po přetaženém rohu odcentroval z levé strany Gašparík a jeho ideální centr proměnil Siegl v první gól zápasu. Domácí ale dokázali rychle vyrovnat. Ve 42. minutě Weber načechral míč před branku, Lafata prodloužil míč špičkou kopačky, a ten skončil za Svobodovými zády.

Vstup do druhé půle měl Jablonec parádní, protože opět po Weberově centru se prosadil Lafata. Tentokrát mířil přesně hlavou a Jablonec vedl 2:1. Záhy mohl Lafata dovršit hattrick, když vypíchl míč pod gólmanem Svobodou, ale dostal se do velkého úhlu a dobíhající Smíšek už poté nebyl dost důrazný. Jablonci se to vymstilo po hodině hry, kdy střídající Jendruščák zamotal hlavu třem jabloneckým hráčům, přesně přihrál a Gašparík nekompromisně zakončil.

Ve zbytku zápasu se sice oba týmy snažily, ale obrany už byly pozornější. Šanci měl ještě Lafata, jenž se pokusil přehodit vyběhnuvšího brankáře, ale překopl i branku. Poslední šancí byla bomba domácího Baranka, kterou Svoboda chytil.

FK Jablonec 97 - SIAD Most 2:2 (1:1)
Branky: 42. a 51. Lafata - 40. Siegl, 60. Gašparík. Rozhodčí: Adámek - Filgas, Goňa. ŽK: Laciga - Procházka, Siegl. Diváci: 4215.
Jablonec: Špit - Laciga (46. Loučka), Zábojník, Hrotek (39. Kučera), Baranek - Petržela, Hušek, Klapka, Weber (77. Jindřišek) - Lafata, Smíšek. Trenér: Rada.
Most: Svoboda - Procházka, Novotný, Hainault, Zbončák - Macek (57. Jendruščák), Pilař, Pikl, Gašparík (87. Brzezina) - Siegl (90. Prášil), Pešír. Trenér: Ščasný.