Rubriky:

1. liga

Wagner: Dohrával jsem se sedmi stehy

1. srpna 2006 08:40

Fotbalový útočník René Wagner se o víkendu vrátil po deseti letech do české nejvyšší soutěže. Úspěšný kanonýr vyšel tentokrát naprázdno, když jeho Brno remizovalo v Teplicích 0:0. Po zápase poskytl rozhovor deníku Právo, kde mimojiné vykládal o tvrdosti domácích obránců nebo ambicích mateřského klubu.

 

ČTK/Otto Ballon Mierny

Máte za sebou obnovenou premiéru v české lize po deseti letech. Co říkáte na remízu vašeho Brna v Teplicích?

Nebylo to nejhorší, ale ani nejlepší. Nervózní utkání z obou stran se spoustou chyb, dominovala bojovnost, chyběla kombinace. Ale vzhledem ke klimatickým podmínkách se nějaký super fotbal asi čekat nedal.

Jak jste se vyrovnával s tvrdostí teplických stoperů Hunala a Kleina?

Sedm stehů, které mám na hlavě po jednom z osobních soubojů, mluví za vše. Rozhodčí vyloženě pouštěl hru lokty i pěstí. Takový je ale současný trend a příště budu rozdávat rány také.

Trenér Mazura vás střídal po šedesáti minutách...

Asi rozhodlo to zranění ze závěru prvního poločasu. Přesto jsem chtěl hrát co nejdéle. Cítil jsem se při silách, ale kouč zvolil střídání, což samozřejmě respektuji.

Vnímal jste příznivé přijetí ze strany brněnských fanoušků?

Nevím, kolik jezdilo fandů loni, ale v Teplicích za námi přijela slušná návštěva. Vytvořili dobrou kulisu a doufám, že se bude ještě zlepšovat.

Jak vidíte ambice Brna?

Po jednom zápase těžko hodnotit. Jak už jsem ale říkal před sezónou, určitě máme na střed tabulky.

Zaregistroval jste některé hráče ze svého dřívějšího působení v české lize?

Těch deset let je dlouhá doba a musím se raději podívat na soupisky. Jistě tam bude pár kluků, proti kterým jsem kdysi hrával, jako mostečtí Horst Siegl a Jirka Novotný.

Do Brna jste se vrátil z rakouského Mattersburgu, kam z české ligy zamířil stoper Holeňák ze Slavie...

Mattersburg bych asi přirovnal k Drnovicím, když hrály v nejvyšší soutěži. Vedení se teď rozhodovalo při nákupu posil mezi Markem Zúbkem a Mírou Holeňákem. Rakušané se mě ptali na oba, tak jsem jim dal instrukce o jejich hře, ale nikoho z kluků jsem vyloženě nedoporučil. Mattersburg si vybral sám a doufám, že dobře.

Josef Pešout, Právo

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..