Rubriky:

1. liga

Limberský otočil! Přijal omluvu mladého Rusa. Apeluji na co nejmenší trest, žádá disciplinárku

26. září 2017 10:18 - Plzeň

Nejdřív na něj zuřil, vyléval si vztek, o den později ale otočil. Fotbalista Plzně David Limberský včera na Instagramu ostře vyjel na útočníka Mladé Boleslavi Nikolaje Komličenka, jelikož mu v sobotním zápase zlomil jařmový oblouk v obličeji. Nicméně dnes už je reakce zkušeného obránce zcela odlišná. Na svůj účet hodil příspěvek, ve kterém žádá disciplinární komisi, aby ruskému hráči udělila, co nejmenší trest.

 

Radek Petrášek, ČTK

„Děkuji za omluvu...odpouštím ti a zároveň apeluju na disciplinární komisi ať je trest co nejmenší nebo žádný...je to fotbal," napsal Limberský dnes na Instagramu.

Třiatřicetiletý hráč už je po operaci jařmového oblouku, který spojuje lícní kost s horní čelistí a spánkovou kostí. Před ní ale pěkně na dvaadvacetiletého forvarda Středočechů zuřil. „Za cca dvě hoďky operace...díky Rusáku." Tento pondělní příspěvek posléze ze svého účtu smazal.

David Limberský musí podstoupit operaci. Chybět bude určitě proti Spartě, možná vynechá zápas i se Slavií. Mladoboleslavskému hráči poslal vzkaz (viz foto)

Zveřejnil(a) HET liga dne 25. září 2017

Kdy se bývalý reprezentant vrátí na trávník, není zatím jasné. „Doba rekonvalescence a následného návratu do plného tréninku se v tomto případě nedá odhadnout," krčil už v pondělí rameny tiskový mluvčí plzeňských fotbalistů Václav Hanzlík.

Čtvrteční zápas Evropské ligy proti s izraelským Hapoelem Beer Ševa Limberský rozhodně nestihne, víkendový ligový duel s Bohemians také ne. Otázkou tudíž je, zda se vrátí alespoň s ochrannou maskou na duel se Spartou, který se hraje 15. října po reprezentační přestávce.

Disciplinárka každopádně během úterý oznámila, že zahajuje s Komličenkem řízení. "Důvodem je možný disciplinární přečin Surová hra, kterého se měl dopustit tím, že loktem udeřil Davida Limberského do oblasti obličeje, čímž mu přivodil zranění," praví se v komuniké komise.

Komličenko může o víkendu nastoupit v Jablonci. Zatím totiž nemá zastavenou činnost, disciplinárka bude jeho přestupek projednávat až 5. října.

vat, Sport.cz

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..