Jablonec - Ml.Boleslav 3:1Tecl a spol. už jsou čtvrtí před Spartou

38. Tecl 2 : 0
50. Jovovič 3 : 0
64. Mebrahtu 3 : 1

Jablonec

Fotbalisté Jablonce v 9. kole první ligy doma porazili Mladou Boleslav 3:1 a bodovali posedmé za sebou. V tabulce se dostali už na čtvrté místo před Spartu a Liberec. O výhru Severočechů se postarali Stanislav Tecl a Vladimir Jovovič, který zaznamenal dva góly a asistenci. Boleslav ztratila už podesáté z posledních 12 ligových utkání a je čtrnáctá.

Jablonečtí fotbalisté (zleva) Stanislav Tecl a Michal Trávník se radují.

Jablonec od začátku potvrzoval svou dobrou formu a už v první minutě měl šanci Masopust. Pak už se začali prosazovat Tecl s Jovovičem. První možnosti ještě neproměnili, ale ve 27. minutě už domácí udeřili.

Hostujícímu brankáři Vejmolovi nevyšel odkop a nahrál jen na jablonecké kopačky. Tecl pak posunul na Jovoviče a srbský záložník technickou střelou do šibenice otevřel skóre.

Boleslav se snažila o rychlou odpověď, ale Komličenko hlavou zblízka přestřelil. Místo toho ve 38. minutě přišla domácí pojistka. Jovovič nahrál Teclovi, který měl na vápně dostatek prostoru převzít míč tak šikovně, že se zbavil hned dvou obránců a vstřelil svůj šestý gól během posledních šesti kol.

V závěru poločasu se při souboji s Chalušem zranil domácí útočník Doležal hrající jubilejní 150. ligový zápas a musel být odnesen na nosítkách. Do druhé půle ho nahradil Mihálik.

Definitivně rozhodnuto bylo v 50. minutě, kdy vystřelil Trávník, obrana srazila míč jen k Jovovičovi a ten svůj dobrý výkon korunoval druhou brankou. Boleslavi se povedlo alespoň snížit, když se po rohovém kopu v 65. minutě prosadil hlavou střídající Mebrahtu. Víc už ale Jablonec nedovolil a pohlídal si čtvrtou výhru z posledních pěti kol.

Fotbalová liga - 9. kolo:
FK Jablonec - FK Mladá Boleslav 3:1 (2:0)
Branky: 27. a 50. Jovovič, 38. Tecl - 64. Mebrahtu. Rozhodčí: Zelinka - Pelikán, Paták. ŽK: Mihálik - Fleišman, Mareš, Hubínek. Diváci: 3008.
Jablonec: Hrubý - Jankovič, Pernica, Hübschman, Hanousek - Masopust, Kubista, Trávník (89. Považanec), Jovovič (78. Zelený) - Tecl, Doležal (46. Mihálik). Trenér: Klucký.
Ml. Boleslav: Vejmola - Pauschek, Chaluš, Stronati, Fleišman - Matějovský, Hubínek - Vukadinovič (57. Mebrahtu), Mareš (46. Chramosta), Přikryl - Komličenko (76. Magera). Trenér: Uhrin ml.