Slavia - Teplice 3:2Slavia i díky dvěma penaltám porazila Teplice

73. Jarolím 1 : 1
76. Kalivoda (penalta) 2 : 1
80. Sabou 2 : 2
89. Kalivoda (penalta) 3 : 2

Fotbalisté pražské Slavie v nedělním druhém kole 1. ligy navázali v duelu s Teplicemi na výhru z Ostravy z minulého týdne. K vítězství 3:2 dokraáčeli hlavně díky útočnému probuzení v poslední čtvrtině zápasu, ale také dvěma pokutovým kopům, z nichž ten druhý byl více než sporný.

Tandem Vlček - Gaúcho mohl domácí rychle dostat do sedla, jenže Brazilec po precizním centru parťáka z útoku hlavou v jasné šanci nemířil mezi tyče. Slizký trávník a mokrý balón dělaly od počátku větší problémy Teplicím. Gólmanu Poštulkovi se centr Krajčíka vysmekl z rukavic, obránce Kaufman dokonce nebyl schopen vhodit aut.

Jenže ani Slavia nepředváděla líbivé kombinace a Jarolímově jedenáctce zápas záhy zhořkl. Verbířův centr ponechal ve 30. minutě domácí zadáky v klidu a nekrytý Klein lízl míč k tyči nereagujícího Kozáčika. O chvíli později bylo na hřišti i mnohem víc místa. Za neviditelnou potyčku vyloučil sudí Adam domácího Krajčíka i kapitána hostů Verbíře.

Po pauze místo ofenzivního hurikánu Pražanů, byla dlouho k vidění jen smršť dešťová. K ataku zavelel až 20 minut před koncem při dvou šancích Gaúcho. Vyrovnal ale až ranou z 23 metrů Jarolím a za tři minuty se čtyři tisícovky věrných radovaly z vedení. Kalivoda z penalty potrestal Kleinovo stáhnutí střídajícího Fořta.

Teplicím k bodu nepomohlo ani nádherné vyrovnání Saboua. Po úniku Vlčka a čistém zákroku Valenty zahrávala Slavia druhou penaltu. Teplický bek viděl červenou a Kalivoda se stal hrdinou večera.

Slavia Praha - FK Teplice 3:2 (0:1)
Branky: 76. a 89. obě z pen. Kalivoda, 73. L. Jarolím - 30. Klein, 80. Sabou. Rozhodčí: Adam - Filípek, Tulinger. ŽK: Dosoudil, Kalivoda - Štohanzl, Kroupa, Valenta, Klein. ČK: 31. Krajčík - 31. Verbíř, 88. Valenta. Diváci: 4084.
Slavia: Kozáčik - Krajčík, Dosoudil, Studík, Hubáček - Janda (65. Kalivoda), L. Jarolím, Hrdlička (68. Nečas), Švento - Vlček, Gaúcho (75. Fořt.). Trenér: K. Jarolím.
Teplice: Poštulka - Kaufman, Klein, Valenta, Krmaš - Štohanzl (59. Benát), Jirsák (82. Rosa), Sabou, Kroupa (70. Brožík) - Verbíř, Džeko. Trenér: Mareček.