1. liga

První body pro Ostravu a Zlín, Sparta remizovala v Jablonci

12. srpna 2006 20:56 - PRAHA

Premiérové body v nové sezóně první fotbalové ligy si připsaly týmy Ostravy a Zlína. V sobotních zápasech 3. kola přehrál Baník olomouckou Sigmu 3:1, Zlín porazil Most 2:1. Pražská Sparta znovu nevyhrála v Jablonci, po vyloučení Homoly ale brala bod za bezbrankovou remízu. Další čtyři zápasy se hrají v neděli, v pondělí pak dohrávka Příbram - Kladno.

čtk

Fotbalisté Sparty Praha sice ani v třetím ligovém kole neinkasovali, ale znovu se neprosadili střelecky a na hřišti Jablonce uhráli bezbrankovou remízu. Nejdramatičtější okamžiky byly k vidění až v závěru zápasu, který dohrával pražský klub bez vyloučeného Homoly. Do sestavy Sparty se po zranění vrátil Tomáš Sivok.

Dva rychlé góly Petra Tomašáka a Adama Varadiho nasměrovaly fotbalisty Baníku Ostrava k prvnímu bodovému zisku v letošní sezóně. Slezský klub porazil v duelů týmů ze spodních pater ligové tabulky Olomouc 3:1, když za stálého deště vítězství ještě v závěru přikrášlil David Střihavka. Hosté předvedli další nevýrazný výkon a jejich nejvěrnější příznivci se už na Bazalech dovolávali odchodu nového kouče Vlastimila Paličky.

Bez bodu byl po prvních dvou kolech i Zlín, který se chytil proti Mostu. Do vedení poslal domácí v 10. minutě Martin Bača, za dvanáct minut střelou z úhlu vyrovnal Michal Gašparík. O výhře Zlína rozhodla trefa střídajícího Václava Činčaly.

Baník Ostrava - Sigma Olomouc 3:1 (2:0)
Branky: 3. Tomašák, 12. Varadi, 82. Střihavka - 90. M. Hubník. Rozhodčí: Moudrý - Filgas, Kubaň. ŽK: Rýdel (Olomouc). Diváci: 4804.
FC Tescoma Zlín - FK SIAD Most 2:1 (1:1)
Branky: 10. Bača, 63. Činčala - 22. Gašparík. Rozhodčí: Čecháček - Hojsík, Jiřík. ŽK: Vrtělka, Švach, Činčala, Zbožínek - Pikl, Pilař, Zbončák, Gašparík, Procházka, Siegl. Diváci: 1790.
FK Jablonec - Sparta Praha 0:0
Rozhodčí: Královec - Lhoták, Zlámal. ŽK: Kučera - Homola, Lukáš. ČK: 64. Homola. Diváci: 6095.