Liberec vyhrál na Slavii a vede ligu

Fotbalisté Liberce vyhráli šlágr 3. kola, v Praze na Strahově porazili Slavii 2:0. Severočeši jako jediní neztratili v průběhu sezóny ani bod a vedou ligu. Teplice předvedly parádní obrat, když dvěma góly v závěru otočily vývoj utkání se Slováckem a vyhráli 3:2. Gól neviděli diváci v Mladé Boleslavi, kam přijela Plzeň a v Českých Budějovicích, které hostily Brno.

V pondělí se kolo dohrává utkáním Příbrami s Kladnem.

Slavii zaskočil Liberec pokaždé v úvodu poločasu. V prvním se v páté minutě prokličkoval obranou Slavie Holenda, ve druhém o minutu později uplatnil své kilogramy v šestnáctce Pospěch. Liberec tak i ve svém třetím zápase vyhrál 2:0 a společně se Spartou a Brnem drží stále čisté konto.

Oba zmíněné kluby ale vedle pevné obrany mají problémy v útoku a podruhé hrály bez branek. Sparta k takovému výsledku dospěla v Jablonci. Kouč Griga nasadil místo Juna a zraněného Pospěcha do útoku Lustrinelliho s Matušovičem, ale změna ovoce nepřinesla. Naopak v závěru musel za záchranou brzdu zatáhnout Homola a viděl červenou kartu.

I Brno dohrávalo zápas v deseti, ale v Českých Budějovicích bylo v oslabení překvapivě aktivnější než domácí. Ti se nedočkali gólu ani ve třetím zápase po návratu mezi elitu, přesto jsou se dvěma body před pozicemi, z nichž se sestupuje.

Druhá je Mladá Boleslav, i když si dnes připsala první bodovou ztrátu. Doma sice měla proti Plzni vytrvalou převahu, ale skvělého Daňka nepřekonala. Nedávný reprezentant do 20 let chytil domácímu kapitánovi Kuličovi i penaltu a dorážku odvrátilo břevno jeho branky. Domácí si stěžovali na brutální hru soupeře, Matějovský musel v prvním poločase střídat, neboť měl údajně otřes mozku.

Drama v Teplicích

Největší drama ve třetím kole viděli diváci v Teplicích. Domácí tam se Slováckem prohrávali ještě 22 minut před koncem 0:2 po trefách ligového debutanta Kaspřáka a jejich skepsi prohloubily ještě dvě zahozené penalty. K obratu ale zavelel čtyři minuty po svém příchodu na hřiště Fenin, pak Tepličtí na třetí pokus díky Džekovi proměnili penaltu a obrat dokonal v 89. minutě při svém ligové premiéře Stožický.

První výhry se vedle Teplic dočkaly i Zlín a Ostrava, která zároveň do sítě Olomouce vstřelila premiérové góly v nové sezóně.

FK Teplice - 1. FC Slovácko 3:2 (0:2)
Branky: 68. Fenin, 85. Džeko z pen., 89. Stožický - 35. a 38. Kaspřák. Rozhodčí: Příhoda - Wilczek, Slavík. ŽK: Jirsák, Sabou - Drobisz, Kaspřák, Šuškavčevič. Diváci: 3950.
Dynamo Č. Budějovice - 1. FC Brno 0:0
Rozhodčí: Makovička - Pokorný, Novák. ŽK: Volešák, Horejš, Bureš - Siegl, Wagner, Trousil, Polách. ČK: 88. Horejš - 66. Trousil. Diváci: 4442.
Mladá Boleslav - Viktoria Plzeň 0:0
Rozhodčí: Jílek - Košec, Pospíšil. ŽK: Pecka, Palát - Procházka, Limberský, Pilař, Zakopal, Daněk. Diváci: 4485.
Slavia Praha - Slovan Liberec 0:2 (0:1)
Branky: 5. Holenda, 51. Zb. Pospěch. Rozhodčí: Jech - Kordula, Chytil. ŽK: Kalivoda, Fořt - Košťál. Diváci: 6120.