Rubriky:

1. liga

Vaněčkova trefa? To snad nejde ani komentovat, usmíval se kouč Šmejkal

5. listopadu 2017 14:05 - Teplice

Na devatenáct bodů navýšili fotbalisté Teplic svoji bilanci po třinácti kolech první ligy. Trenéra Daniela Šmejkala potěšilo samozřejmě hladké sobotní vítězství 3:0 nad Slováckem, které podle kouče bude impulsem pro tým k přípravě na závěrečnou část podzimní sezóny.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Jak berete dosavadní působení mužstva v prvoligové soutěži?

Po utkání se Slováckem musím říci, že je vždycky příjemné, když vyhrajete se třemi vstřelenými a žádným inkasovaným gólem. A zvlášť před reprezentační přestávkou. Hodnocení podzimu si ale ještě necháme na pozdější dobu. Ve hře zůstává devět bodů a rozhodně bychom jej nechtěli zakončit na stávajícím devatenáctibodovém počtu. Každý zápas je jiný, budeme usilovat o vylepšení stávající bilance.

Co rozhodlo o vítězství Teplic nad Slováckem?

Jsme rádi, jak to dopadlo. I když Slovácko figuruje pod námi v tabulce a nesbíralo v poslední době body, zpočátku nás přehrávalo, byť si nevytvořilo příležitosti. Postupně jsme se oklepali, nadechli se a po Vaněčkových brankách jsme dokázali zápas dotáhnout do vítězného konce.

Jak byste zhodnotil trefu Davida Vaněčka na 2:0?

To snad nejde ani komentovat. Nádherná akce, takhle si představujeme práci útočníka. Někdo na něj kopne míč, hráč vyhraje souboj a z dvaceti metrů fantasticky vystřelí (úsměv).

Byl David Vaněček jedinou klíčovou postavou týmu?

Podržel nás brankář Jakub Diviš. V pasážích, kdy Slovácko bylo lepší, jsme neinkasovali. Gólman uhájil čisté konto, a na rozdíl od soupeře jsme byli efektivnější a šťastnější.

Slibné výkony podává mladý Alex Král. Co na jeho adresu?

Putuje sestavou a upřímně řeknu, že i ve svém mladém věku si zaslouží respekt. Odehrál prakticky deset zápasů a málokdy na stejném postu. Kdekoliv nastoupí, tak se se situací dobře popasuje. Pokud má hráč takové využití, může se mu to v budoucí kariéře hodit.

eš, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..