Rubriky:

1. liga

Životní gól, zlatý bod, zářil zlínský žolík Džafič. V nastavení připravil Spartu o výhru

6. listopadu 2017 08:38 - Zlín

Už poněkolikáté pomohl v tomto ligovém ročníku fotbalistům Zlína jako střídající hráč gólem, přihrávkou či vybojovanou penaltou k remíze nebo k výhře, avšak vyrovnávací branky na 2:2 na začátku tříminutového nastavení proti Spartě si považuje ze všeho nejvíc. Bosenský záložník Adnan Džafič se opět ukázal jako správný žolík. „Tohle byl asi můj prozatím životní gól," zářil fotbalista.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Zlín zápas dobře rozjel, pak ale prohrával a remízu honil na poslední chvíli. "Křížný balón ke mně propadl na pravé straně šestnáctky a povedlo se mi ho trefit k zadní tyči. Jsem šťastný, že jsme se Spartou vydolovali aspoň bod. Je zlatý," září sedmadvacetiletý Džafič. Připouští, že by mnohem raději nastupoval v základní sestavě. „Ale jsem hrozně rád, že mohu pomáhat aspoň takhle," necítí křivdu.

Plichtu bere i zlínský stoper Zoran Gajič, který se po zápase už nechtěl vracet k tomu, že během něj často naštvaně gestikuloval směrem k sudímu Proskemu, případně si každou chvíli něco důrazně vyříkával s protihráči. „Občas jsem měl pocit, že se veškeré souboje pískaly proti nám. Ale už to nehodlám řešit," říkal s úsměvem po utkání. Tvrdil, že měl pouhé tři dny po střetnutí Zlíňanů v Evropské lize v Kodani sil dost. „Já ale hraju ve středu obrany, nenaběhám toho tolik jako ostatní kluci," směje se.

Trenér Fastavu Bohumil Páník postavil kromě Holzra s Vukadinovičem, kteří jsou kmenovými fotbalisty Sparty a hrát tudíž nemohli, stejnou jedenáctku jako ve čtvrtek v Dánsku. „Na některých klucích už únava znát byla, avšak střídající borci naši hru v závěru oživili. Za vydřený bodík musíme být vzhledem k vývoji střetnutí rádi," míní.

Cení si, že jeho tým po obdržené druhé brance jedenáct minut před koncem nesložil zbraně. „Kluci se dokázali ještě nadechnout k několikaminutovému výraznému tlaku. Jeden nakopnutý míč do šestnáctky nám vyšel, podle mého názoru jsme srovnali naprosto zaslouženě," domnívá se Páník.

čfo, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..