Rubriky:

Fortuna liga

Mistr světa i kat Ajaxu. Podívejte se, jak Slavia našla svého Čaroděje

25. listopadu 2017 13:03 - Praha

Ještě v barvách Olomouce se stal neoficiálním mistrem světa v chytání přímých kopů. Před deseti lety pak Slavia našla poslední střípek do mistrovské mozaiky. Do skládačky doplnila gólmana, který hned za pár dnů zničil Ajax Amsterdam a vychytal historický postup do Ligy mistrů. Právě Martin Vaniak se představuje v dalším dílu seriálu TOP 25 osobností samostatné české fotbalové ligy. V přiloženém videu si můžete připomenout jeho pozoruhodnou kariéru.

Úžasný reflex, tygří mrštnost a všeříkající přezdívka Čaroděj. „Vynikající brankář, na čáře opravdu čaroval," smeká klobouk Petr Uličný, patron projektu.

V anglické Premier League zvládli chytat až do čtyřiceti taková jména, jako Jens Lehmann, Edwin van der Sar či Shay Given. V Česku se mezi čtyřicátníky mezi třemi tyčemi zařadil Martin Vaniak, který se Slavií získal během svého angažmá dva tituly. Proslul také svými mimořádnými zákroky a na kontě má druhý nejvyšší počet odchytaných utkání (432) a druhý nejvyšší počet nul (153) v historii ligy.

Seriál TOP 25 osobností
Vladimír Šmicer
Tomáš Řepka
Pavel Horváth
Jiří Novotný
Libor Sionko
Jaromír Blažek
Rudolf Otepka
Vratislav Lokvenc
Roman Hubník
dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - Fortuna liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..