Budějovice - Slovácko 1:0Poborský první trefou po návratu do ligy rozjásal Budějovice

17. Poborský 1 : 0

ČESKÉ BUDĚJOVICE

Více než dvanáct let museli fanoušci Českých Budějovic čekat, než dal Karel Poborský v jejich dresu další ligový gól. Reprezentační rekordman se po návratu na jih Čech a do nejvyšší soutěže poprvé trefil v nedělním pátém kole a jeho radost byla tím větší, že jeho parádní přímý kop znamenal výhru nad Slováckem 1:0.

Pro domácí přitom zápas nezačal dobře. Už v 9. minutě totiž musel odstoupit útočník Jeslínek, který se zranil v souboji se Šuškavčevičem. Hosté byli aktivní především zásluhou vysunujícího se záložníka Vozábala, který byl ještě na jaře v Českých Budějovicích kapitánem a proti svým bývalým spoluhráčům se chtěl vytáhnout.

Hned v úvodu se blýskl individuálním průnikem, ale vypálil těsně vedle. Na druhé straně však nečistě zastavený protiútok potrestal Poborský, jehož přímý kop z dobrých třiceti metrů přinesl domácím v 17. minutě vedení. Brankář Drobisz nestačil na letící míč reagovat, neboť jej ve výskoku tísnil útočník Svátek. Po dalším přímém kopu v podání Poborského nastřelil Baláž břevno. Šanci měl také hostující Dragoun, jehož bombu gólman Filipko s obtížemi vytáhl na roh.

Po změně stran Slovácko posílilo ofenzivu, když osamoceného Vránu na hrotu doplnil loňský střelecký král Ivana. Očekávaný tlak hostí však neměl dlouhé trvání. Jihočeši si včas uvědomili, že nemohou jen bránit hubený náskok a byl to kapitán týmu Horejš, kdo jako první prověřil brankáře Drobisze.

Pak sice domácí obrana musela řešit chvilkový nápor hostí, ale v 74. minutě přišly velké chvíle Budějovic. Nejprve Baláž z jedenácti metrů pravačkou poslal míč přímo do náruče Drobisze, z dalšího útoku Poborský z pravé strany vypálil nad branku a po něm Svátek střílel těsně vedle. O minutu později Poborský milimetrovým pasem našel nabíhajícího Volešáka, ale ten v rychlosti míč nezpracoval. Bombou z dálky se prezentoval také hostující Zeher, ale Filipko byl na místě a vyrovnání odvrátil.

SK Dynamo České Budějovice - 1. FC Slovácko 1:0 (1:0)
Branka: 17. Poborský. Rozhodčí: Čecháček - Jiřík, Hojsík. ŽK: Baláž, Poborský, Svátek - Lysoněk, Zeher. Diváci: 4600.
České Budějovice: Filipko - Kladrubský, Horejš, Homoláč, Žižka - Poborský, Dvořák, Volešák, Adamec (65. Plocek, 83. Bureš) - Svátek, Jeslínek (9. Baláž). Trenér: Cipro.
Slovácko: Drobisz - Kaspřák, Šuškavčevič (46. Racko), Vrba, Lysoněk (80. Zeher) - Malár (46. Ivana), Dragoun, Vozábal, Rajnoch, Roth - Vrána. Trenér: Plíšek.