Rubriky:

Fortuna liga

Další trenérská rošáda! Jablonec povede Rada

14. prosince 2017 08:57 - Jablonec
(Aktualizováno: 14. prosince 2017 09:16)

Fotbalisty Jablonce povede v jarní části Petr Rada. Devětapadesátiletý kouč střídá ve funkci osmého týmu HET ligy Zdeňka Kluckého, který bude Radovým asistentem.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Rada naposledy v minulé sezóně působil v pražské Spartě, kterou v domácí soutěži dovedl ke třetímu místu, ale na konci května ho nahradil Ital Andrea Stramaccioni. Devětapadesátiletý kouč s osmým celkem prvoligové tabulky Jabloncem podepsal smlouvu do 30. června 2019.

"V Jablonci jsem předtím působil necelé čtyři roky, takže na tu štaci vzpomínám jen v nejlepším. Poznal jsem v Jablonci dobré lidi, je to takový rodinný klub, kde se jeden s druhým respektují. Takže nejdu do něčeho neznámého," uvedl Rada. "Nechci říct, že Jablonec hraje špatně, to vůbec ne. Ale důležité je, abychom navázali na cíle, které klub má," dodal bývalý kouč národního týmu.

Rada vedl reprezentaci v letech 2008-2009. Během osmi zápasů dvakrát zvítězil, čtyřikrát remizoval a dvakrát prohrál.

Osvědčené duo

S o dva roky mladším Kluckým, který převzal jablonecký tým v říjnu 2016 po Zdenku Frťalovi, už spolupracoval několikrát a znají se řadu let. "Byli jsme spolu v Jihlavě, v Liberci i v Jablonci a tak. Já pak odešel a Zdeněk chtěl z rodinných důvodů zůstat doma a nechtěl cestovat, když jsem šel jinam. Respektoval jsem jeho názor, že chce zůstat blíž domovu. Ale spolu jsme byli v kontaktu celou dobu, i když byl u mládeže v Jablonci," řekl Rada.

"U nás to není o nějaké nadřazenosti, my se spolu doplňujeme a rozumíme. V realizačním týmu jsou ještě Jiří Vágner a Michal Špit. Já nejsem ten, že bych dělal převratné změny. Pro mě je důležité, aby to fungovalo a vytvořili jsme tým, který bude pracovat tak, jak budeme chtít. Aby lidi vnímali, že chceme, aby Jablonec hrál dobře," doplnil rodák z Prahy.

Rada vedle Jablonce a Sparty v minulosti vedl Příbram, Teplice, Jihlavu, Slavii, Liberec a Plzeň. V první lize celkem odtrénoval 295 zápasů s bilancí 113 výher, 84 remíz a 98 porážek.

V rozehrané sezóně se jedná o pátou změnu na trenérském postu. Prvním odvolaným koučem byl Svatopluk Habanec, který po čtyřech kolech skončil v Brně. Jeho nástupci Richard Dostálek s Lukášem Přerostem ale vydrželi pouze pět zápasů a v polovině října je nahradil Roman Pivarník.

Jiného lodivoda než na záčatku ročníku mají i fotbalisté Slovácka, kde Stanislava Levého nahradil Michal Kordula, a Karviné, kde skončil Jozef Weber. Slezský tým ve zbytku podzimu vedl sportovní ředitel Lubomír Vlk.

vat, ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - Fortuna liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..