Most - Slavia 2:0Slavii nevyšla generálka na Tottenham, prohrála v Mostě

55. Jendruščák 1 : 0
63. Pilař 2 : 0

MOST

Fotbalistům pražské Slavie nevyšla generálka na čtvrteční zápas prvního kola Poháru UEFA proti Tottenhamu Hotspur. V utkání 6. kola první ligy Pražané prohráli v Mostě 0:2. Severočeši se naopak poprvé v letošní sezóně dočkali vítězství, tři body jim zajistily branky Jendruščáka a Pilaře ve druhém poločase.

"Poprvé v sezóně jsem spokojen. Tři body jsme už nutně potřebovali. Dosáhli jsme na ně i s přispěním štěstí a tým podržel brankář Vaniak," těšil se z výsledku trenér domácích Zdeněk Ščasný.

Pešír v deváté minutě střílel nad břevno a o chvíli později ho na druhé straně napodobil Lukáš Jarolím. Pak Vlček z úhlu napálil míč do Vaniaka. Slavia svou herní převahu promítla jen do série rohových kopů, které Severočeši odvrátili. Po přestávce Most ožil a zasadil soupeři dva gólové údery.

Nejprve Jendruščák hlavičkoval přesně k tyči po Zbončákově centru a poté Gašparíkovu ideální přihrávku zužitkoval T. Pilař, když předtím Vaniak zneškodnil dvě Fořtovy šance. A další skvělé zákroky mostecký brankář předvedl po průnicích Šventa a Gaúcha.

"Doplatili jsme na nedůslednost při obou gólech, když hráči nešli do osobních soubojů. Most vytěžil ze svých akcí maximum, ale můžeme být naštvaní sami na sebe," pokrčil rameny slávistický trenér Karel Jarolím.

SIAD Most - Slavia Praha 2:0 (0:0)
Branky: 55. Jendruščák, 64. Pilař. Rozhodčí: Jech - Ondo, Kubáň. ŽK: Pikl, Macek - Latka, Švento, Suchý. Diváci: 7123.
Most: Vaniak - Prášil, Pikl, Hainault, Zbončák - Jendruščák (65. Macek), Škoda, Pilař, Suchý (52. Brzezina), Gašparík (80. Schut) - Pešír. Trenér: Ščasný.
Slavia: Vorel - Krajčík (67. Hrdlička), Latka, Suchý, Hubáček - Janda (75. Nečas), L. Jarolím, Švec, Švento - Vlček, Fořt (65. Gaucho). Trenér: K. Jarolím.