Plzeň - Salcburk 0:5Viktoria schytala v přípravě bůra! Sešívaní ho naopak nadělili, Trpišovský má první výhru

Duel dvou účastníků jarní části Evropské ligy fotbalistům Plzně na soustředění ve Španělsku hrubě nevyšel. Salcburku podlehli 0:5! Naopak slávisté v prvním utkání po návratu ze Španělska porazili na Vyšehradě druholigovou Viktorii Žižkov 5:0. Baník po třech vítězstvích v přípravě okusil hořkost porážky, když v Žilině na hřišti slovenského mistra podlehl 0:2.

Slávista Miroslav Stoch dal dva góly.

Zatímco Basilej, která je osmifinalistou Ligy mistrů, porazili 2:1, druhý duel na soustředění ve Španělsku viktoriáni nezvládli. V Coín nestačili na rakouský Red Bull Salcburk, jemuž podlehli vysoko 0:5.

Bohatý rakouský klub udeřil dvakrát již do přestávky, šance plzeňského Kopice byla ojedinělá. Druhý poločas pak debakl Viktorie završil. Suverénní lídr české ligy inkasoval ještě třikrát a trenér Pavel Vrba má o čem přemýšlet...

Sešívaní poprvé zvítězili pod novým trenérem Jindřichem Trpišovským. Spravili si tak chuť po úvodní porážce 2:4 se španělským třetiligovým celkem Linense na soustředění.

Dres Slavie poprvé oblékla zimní posila z francouzského Montpellieru stoper Lukáš Pokorný. Jeden z gólů vstřelil testovaný sedmnáctiletý Rakušan Jonas Auer. V závěru zápasu dvakrát skóroval Miroslav Stoch, jednou z penalty.

V dalších přípravných zápasech zvítězily Teplice na hřišti druholigové Vlašimi 2:0, Slovácko rozstřílelo rovněž druholigové Vítkovice 4:0. Zlín porazil také druholigovou Opavu 2:0 a pak s ní remizoval 3:3. Karviná přišla o výhru nad polskými Gliwicemi dvě minuty před koncem a jen remizovala 1:1. Olomouc zvítězila 2:1 v Dunajské Stredě, zatímco Dukla podlehla 0:2 v Chotěbuzi.

Přípravná fotbalová utkání:
Žilina - Baník Ostrava 2:0 (1:0)
Branky: 8. Mráz, 70. Diaz.
Baník - I. poločas: Bárta - Breda, Ouro-Sama, Psyché, Fleišman - Hlinka - Mičola, Fillo, Diop, De Azevedo - Poznar.
II. poločas: Bárta - Breda, Ouro-Sama, Pokorný, Fleišman - Jirásek - Sus, Hrubý, De Azevedo, Granečný - Diop. Trenér: Kučera.
Vlašim - FK Teplice 0:2 (0:0)
Branky: 47. Šup, 68. T. Kučera.
Teplice: Grigar (46. Diviš) - Vondrášek (46. Hyčka), Král, Čmovš, Krob - Ljevakovič (46. Soungole), T. Kučera (70. Kodeš) - Vošahlík, Žitný, A. Kučera (46. Šup) - Vaněček (46. Červenka). Trenér: Šmejkal.
MFK Karviná - Piast Gliwice 1:1 (1:0)
Branky: 20. vlastní Rugaševič - 88. Krakowczyk.
Karviná: Krnáč (60. Le Giang) - Čolič (46. Šterba), Dreksa (64. Košťál), Hošek, Eismann - Šisler, Panák (64. Smrž) - Moravec (46. Lingr), Budínský (64. Weber), Kalabiška (46. Štepanovský) - Wágner. Trenér: Mucha.
1. FC Slovácko - Vítkovice 4:0 (3:0)
Branky: 2. a 32. Petr, 15. Kubala, 62. Daníček.
Slovácko - I. poločas: Heča - Divíšek, Tkáč, Hofmann, Juroška - Hellebrand, Machalík, Šumulikoski, Havlík - Kubala, Petr.
II. poločas: Heča (60. Trmal) - Reinberk, Břečka, Šimko, Vasiljev - Rezek, Janošek, Daníček, Sadílek, Navrátil - Zajíc. Trenér: Kordula.
Fastav Zlín - SFC Opava 2:0 (1:0)
Branky: 35. Gajič, 55. Vukadinovič.
Zlín: Zlámal (60. Šiška) - Bartošák (46. Džafič), Gajič (60. Bačo), Hnaníček, Holík (60. Matejov) - Holzer, Jiráček (60. Janíček), Hronek (60. Slaměna), Traoré, Ekpai - Mehanovič (46. Vukadinovič). Trenér: Páník.
Zlín - Opava 3:3 (2:2)
Branky: 43. Gettler, 45. V. Mlýnek, 53. Tureček - 3. Kotlík, 23. Socha, 46. Jurečka.
Zlín: Šiška (30. Dostál) - Nečas, Košák, Bačo (46. Štěpánek), Zahradník - Gettler, Venený, Tureček, V. Mlýnek (46. M. Mlýnek) - Slaměna, Votava.
Slavia Praha - Viktoria Žižkov 5:0 (2:0)
Branky: 66. z pen. a 86. Stoch, 2. Jugas, 15. Bořil, 61. Auer.
Slavia - I. poločas: Kovář - Bořil, Jugas, Deli, Sýkora - Mingazov, Bucha, Hušbauer, Zmrhal - Danny - Necid.
II. poločas: Kovář - Pardubský, Frydrych, Pokorný, Sobol - Stoch, Hromada, Ngadeu, Auer - Van Buren, Rondič. Trenér: Trpišovský.
Energie Chotěbuz - Dukla Praha 2:0 (0:0)
Branky: 76. Baude, 83. Stein.
Dukla: Hruška - Douděra, Ostojič, Bezpalec, Podaný - Miloševič, Tetour, Brejcha - Koval, Holík, Djuranovič. Trenér: Hynek.
DAC Dunajská Streda - Sigma Olomouc 1:2 (1:1)
Branky: 14. Vida - 45. Polom, 89. Yunis.
Olomouc: Buchta - Sladký (60. Manzia), Radakovič (60. Surzyn), Polom (46. Jemelka), Sláma (60. Kotouč) - Hála (60. Zmrzlý), Houska, Plšek (46. Zahradníček), Kalvach, Falta - Řezníček (60. Yunis). Trenér: Jílek.
Zbrojovka Brno - FC Nitra 2:0 (1:0)
Branky: 29. Růsek, 65. Juhar.
Brno - I. poločas: Halouska - Buchta, Gáč, Kijanskas, Kryštůfek - Sedlák - Růsek, Krejčí, Kratochvíl, Lutonský - Zikl.
II. poločas: Melichárek - Sukup, Pavlík, Kryštůfek, Vraštil - Polák - Ashiru, Krejčí, Pilík, Juhar - Bazeljuk. Trenér: Pivarník.
Ve Španělsku: Viktoria Plzeň - Red Bull Salcburk 0:5 (0:2)
Branky: 25. Schmid, 44. Minamino, 49. Dabbur, 56. Hwang Hi-čchan, 66. Haidara.
Plzeň - I. poločas: Kozáčik - Řezník, Hubník, Piroch, Limberský - Hrošovský, Čermák - Kopic, Kolář, Zeman - Chorý.
II. poločas: Kozáčik - Havel, Živulič, Hájek, Kovařík - Hořava, Ivanschitz - Petržela, Bakoš, Pilař - Krmenčík. Trenér: Vrba.
Co říkáte na vysokou porážku fotbalové Plzně se Salcburkem?