Rubriky:

1. liga

Horváth chce co nejdříve hrát a těší se na spolupráci s Rezkem

15. září 2006 17:00

Fotbalový světoběžník Pavel Horváth se na letenském stadiónu oficiálně představil jako současná čerstvá posila pražské Sparty. Přestože se jeho přestup z japonského Kóbe upekl bleskurychle a pro leckoho byl velikým překvapením, levonohý záložník se již v pátek odpoledne hlásil na prvním sparťanském tréninku.

 

SPORT.CZ/Petr Vlček

Jak vnímáte váš návrat do Čech? Na co jste se těšil kromě fotbalu nejvíce?
Všechno to proběhlo hrozně rychle, takže zatím se tu ještě rozkoukávám, protože jsem tu byl naposledy v březnu. Kromě fotbalu jsem se tedy ještě na nic jiného těšit nestihl. To přijde až později. Já jsem tady především kvůli fotbalu a na ten jsem se těšil nejvíc. Jinak se těšim nejvíc asi na to, až se dneska pořádně vyspím a dostanu se zase do normálu.

Máte už z Japonska nějaké reakce na váš odchod?
Doneslo se ke mě, že jsou všichni hrozně překvapení, že to klub povolil a čekají, jak se budou vyvíjet další výsledky. Naštěstí teď uhráli bod a díky prohře vedoucího mužstvy tabulky se posunuli na čelo, takže je zatím klid. Já myslím, že už to dotáhnou, ale pokud ne, tak budou asi fanoušci hodně nespokojení.

Mluvil už si s nějakým budoucím spoluhráčem?
Zatím akorát s Rézou (Jan Rezek - pozn. red.), který je teď ve Spartě taky nový, ale jinak zatím s nikým.

Cítíte, že po tak náročném přesunu mezi kontinenty můžete hrát v pondělí v Teplicích celý zápas?
Jak říkám, já se hodlám pořádně vyspat a zítra už nastoupit do plného tréninku. Samozřejmě to nevím určitě, protože jsem se sem vracel akorát na dovolenou někam do lesa. Ale myslím si, že to bude určitě lehčí přechod, než když přestupujete někam ven.

Co s vámi dělá, že asi nastoupíte k prvnímu zápasu v Teplicích, kde jste dlouho hrál?
Já si myslím, že to je docela jedno, kde to bude. Možná to bude pikantní tím, že jsem tam hrál a že tam znám spoustu lidí, ale mně to je v podstatě jedno, kde se začne. Hlavně abych byl fit a připravený.

Mohl byste popsat genezi vašeho přestupu, jak jste se vůbec se Spartou spojil?
Přiletěl za mnou Ondra (agent Ondřej Chovanec - pozn. red.) a chtěli jsme v Japonsku jednat o prodloužení smlouvy. Hned po prvním dnu jednání mi řekl, že ho kontaktovali ze Sparty, jestli bych měl vůbec zájem. Rozhodl jsem se během dvou hodin a na další jednání jsme už šli s něčím jiným.

Jak se těšíte na obnovení spolupráce s Janem Rezkem, se kterým vám to výborně šlapalo v Teplicích a kde jste mu dělal vlastně tátu?
Určitě se na to těším, protože Honza je typ hráče, které mám rád. Chodí do náběhů a chce se rvát. Ale tady na Spartě je hodně dobrých hráčů. Jinak si myslím, že Réza tátu už nepotřebuje, protože za ten rok v Rusku hodně dospěl. Ale bydlení mu vyberu já, aby bydlel radši blízko mě (smích).

Mluvil jste už s trenérem Bílkem nebo s prezidentem Sparty Chovancem?
Už jsme se viděli a pár slov jsme prohodili. Možná víc než pár.

Bylo tam něco konkrétního?
Spíš nekonkrétního, takové ty zdvořilostní fráze (smích).

vlc, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..