Ostrava - Plzeň 1:1Baník ztratil v závěru výhru nad Plzní

7. Tomašák 1 : 0
89. Borek 1 : 1

OSTRAVA

V předposlední minutě přišli v sobotu fotbalisté Ostravy o vítězství nad Plzní v sedmém kole první ligy. Viktorii zajistil cenný bod z Bazalů za remízu 1:1 dvacetiletý záložník Tomáš Borek, jenž nastoupil ke druhému zápasu v nejvyšší soutěži a vstřelil svůj premiérový gól.

Po předchozím vítězství nad Olomoucí tak nový kouč Západočechů Stanislav Levý mohl slavit další bodový zisk a minimálně do neděle se jeho svěřenci dostali na třetí místo v tabulce.

Hosté přijeli do Ostravy s bilancí tří výher po sobě, ale v úvodních minutách se hrálo vesměs na jejich polovině. Na hrotu operoval pouze Smejkal a Plzeňští zahustili střed hřiště. V 7. minutě však unikl po levé straně domácí Varadi a jeho ideální centr proměnil Tomašák ve vedoucí gól. Baník pak mohl hrát klidněji, zvolnil tempo a hosté byli rázem u míče mnohem častěji. Ostravského brankáře Rašku však bezprostředně neohrozili.

Míč se většinou pohyboval mezi šestnáctkami, hře chyběl moment překvapení i přesná přihrávka do volného prostoru. Až ve 38. minutě se opět protáhl v pokutovém území kolem svého strážce Tomašák, jeho zpětná přihrávka však adresáta nenašla. Také Plzeň měla vzápětí vyloženou šanci, Fillovu hlavičku ale Raška vytlačil na roh.

Do druhé půle se místo Smejkala postavil na hrot čerstvý Bednář, ale úvodní minuty patřily zase Baníku. Magera našel ve 48. minutě nádhernou přihrávkou Varadiho, který trefil pouze vybíhajícího Daňka a dorážku vykopl z prázdné branky Zakopal.

Hosté pak trochu přidali, ale změnit skóre mohl opět Baník. V 60. minutě vysunul Slončík ideálně Varadiho, který však poslal míč do Daňkovy náruče. Půl hodiny před koncem si publikum sborově žádalo nasazení rychlonohého Žůrka, který se na trávník dostal, jeho tři úniky ale skončily vždy vztyčením praporku pomezního rozhodčího. Nebezpečnější byly na druhé straně dvě akce Filla, ale ani ty k brance nevedly. Plzeň však přece jen z Ostravy s prázdnou neodjela. V 89. minutě se ve skrumáži v pokutovém území nejlépe zorientoval Borek a vyrovnal.

Baník Ostrava - Viktoria Plzeň 1:1 (1:0)
Branky: 7. Tomašák - 89. Borek. Rozhodčí: Makovička - Goňa, Gallo. ŽK: Metelka, Žůrek, Bystroň - M. Knakal. Diváci: 6563.
Ostrava: Raška - Marek, Hoffmann, P. Besta, Čoupek - Metelka (66. Žůrek), Bystroň, Slončík, Tomašák (55. Rajtoral) - Varadi, Magera (84. Staněk). Trenér: Večeřa.
Plzeň: Daněk - M. Knakal, Müller, Zakopal, Smola - Fillo, Procházka (84. Borek), Šíma (74. Krbeček), Jarolím, Limberský - Smejkal (46. Bednář). Trenér: Levý.