Zlín - Příbram 1:0Zlín uštědřil Příbrami čtvrtou porážku za sebou

35. Zúbek 1 : 0

ZLÍN

Fotbalisté Tescomy Zlín porazili v sobotním duelu sedmého kola první ligy na vlastním hřišti Marilu Příbram 1:0. Jediným střelcem utkání byl záložník Marek Zúbek, který v 35. minutě zajistil přesnou trefou domácím tři body. Zlín tak uspěl po dvou porážkách, naopak Středočeši prohráli už počtvrté za sebou.

Zlínský kouč Uličný se musel obejít bez zraněného brankáře Baránka. Pozici jedničky svěřil Zlámalovi, jenž přišel do týmu ze Sparty na hostování do konce roku a s mužstvem absolvoval jediný trénink. Hned na začátku se snažil čerstvou posilu zaskočit lobem Otepka, balon však skončil vysoko nad břevnem. V úvodních minutách se oba celky vzájemně oťukávaly a do šestnáctky soupeře se dostávaly jen sporadicky.

Vůbec první střelu mezi tyče vyslal v 17. minutě příbramský Huňa, ale Zlámal byl na správném místě. O chvíli později měl domácí brankář mnohem víc práce, když musel na poslední chvíli hasit nebezpečí po nepřesné zpětné nahrávce Zúbka. Na druhé straně chyboval gólman Pařízek, jehož minelu musel po hlavičce Švacha napravovat před brankovou čárou Penc.

Nejhezčí moment jinak podprůměrného utkání přišel v 35. minutě, kdy Zúbek z osmnácti metrů umístěnou ranou k pravé tyčce nedal Pařízkovi šanci a poslal Zlín do vedení. Tentýž hráč zkoušel štěstí ze stejné pozice i v závěru první půle, jenže tentokrát se postavil včas do cesty hostující kapitán Formánek.

Defenzivně naladění hosté se ani po přestávce dopředu moc nehnali. Až po hodině hry se objevil v dobré palebné pozici Navrátil, ovšem míč z jeho pravačky skončil nad. V 66. minutě zachytil chybnou rozehrávku Vidlička, místo nahrávky zvolil střelu, která ale skončila jen na boční síti Pařízkovy branky.

Středočeši se k druhé přímé ráně na Zlámala nedostali ani po Otepkově přímém kopu, hostující záložník trefil jen početnou zeď Tescomy.

V závěru se domácí soustředili pouze na ubránění nejtěsnějšího náskoku, což se jim nakonec bez větších potíží povedlo.

Tescoma Zlín - Marila Příbram 1:0 (1:0)
Branka: 35. Zúbek. Rozhodčí: Franěk - Kordula, Kubáň. ŽK: Červenka, Bača, Kraus, Zbožínek, Opiela - Formánek. Diváci: 1775.
Zlín: Zlámal - Janíček, Švach, Zbožínek, Červenka (46. Činčala) - Vidlička, Vrtělka (82. Farbák), Zúbek, Zapletal - Bača (73. Opiela), Kraus. Trenér: Uličný.
Příbram: Pařízek - Navrátil, Penc, Formánek, Mácha (85. Halama) - Bartoš, Šindelář (58. Polodna), Sviták, Otepka, Huňa (78. Kaplan) - Vošahlík. Trenér: Tobiáš.