Rubriky:

1. liga

U soudu znovu zazněly odposlechy k případu Synot

18. září 2006 12:22 - KROMĚŘÍŽ

Zhruba tříhodinový záznam odposlechů telefonních hovorů v pondělí znovu zazněl u kroměřížského soudu, který se zabývá případem korupční aféry někdejšího fotbalového klubu 1. FC Synot. Ani jeden z deseti obžalovaných se ale k soudu nedostavil. Odpoledne bude v Kroměříži vypovídat brněnský soudce Aleš Dufek, který odposlechy povolil. Někteří z obhájců upozorňují na jeho možnou podjatost, či se domnívají, že odposlechy jsou v tomto případě nezákonné.

 

PRÁVO/Jiří Růžička

Kroměřížský soud již na konci ledna uložil deseti obžalovaným peněžité tresty od 50.000 do 300.000 korun, doplněné většinou zákazy činnosti ve fotbale. Krajský soud, k němuž se odvolali obžalovaní i státní zástupce, ale případ vrátil do Kroměříže. Okresní soud se jím znovu zabývá od června. Důvodem vrácení případu byla hlavně skutečnost, že soud krátil právo na obhajobu obžalovaného Iva Valenty.

Většinu důkazů tak musí soud znovu provést. V Kroměříži opět vypovídali někteří svědci, v pondělí přišla řada i na odposlechy. Proti jejich přehrávání podali námitku dva z obhájců. Požadovali, aby s tím soudce Karel Rašín počkal do doby, než bude dokončen výslech Dufka. Ten se již k soudu dostavil na začátku září, Rašín ale výslech musel přerušit. Část otázek se totiž týkala i jeho činnosti při povolování odposlechů. K tomu, aby na ně mohl odpovídat, ale potřebuje souhlas nadřízeného soudce.

Dufek je členem arbitrážní komise Českomoravského fotbalového svazu. "Domnívám se, že Dufek již minule prokázal, že podjatý nebyl. Já tento důkaz tedy připouštím," uvedl Rašín. Při přehrávání odposlechů, které minule vyvolávaly salvy smíchu, se soudní síň tentokrát takřka zcela vyprázdnila.

Tři funkcionáři a sedm rozhodčích se podle lednového verdiktu soudu dopustili trestných činů podplácení nebo přijímání úplatků. Mezi obžalovanými jsou bývalý majitel klubu Valenta a někdejší funkcionáři Synotu Jaroslav Hastík a Igor Štefanko. Před soudem stanuli také rozhodčí Zejda, Stanislav Hruška, Jaromír Hlaváč, Eduard Cichý, Petr Řehoř, Josef Dvořáček a Bohuslav Krátký.

ČTK

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..