Kladno - Olomouc 3:2Olomouc prohrála na Kladně a zůstává poslední

36. Radzinevičius 3 : 0
64. Randa 3 : 1
88. Schulmeister 3 : 2

KLADNO

Ligový nováček z Kladna porazil Sigmu Olomouc 3:2 v utkání, jež po prvním poločase vypadalo na jednoznačnou záležitost, ale po změně stran se změnilo v drama. Domácí vedli už 3:0, navíc oba týmy v prvním poločase zahodily penaltu. Po přestávce Sigma vstřelila dvě branky, ale vyrovnat už nestihla. Trenér Vlastimil Petržela tak na první body ze soupeřova hřiště stále čeká marně a jeho tým zůstává poslední.

Domácí nastoupili bez potrestaných hráčů Strnada a Veleby, hostům ze stejného důvodu chyběl tvůrce hry Melinho. Souboj týmů z chvostu tabulky začali lépe kladenští fotbalisté. Již v deváté minutě se šikovně uvolnil domácí Karel Kratochvíl a jeho centr zužitkoval kanadský útočník Dave Simpson, který se tak v premiéře před domácím publikem uvedl rychlým gólem.

Kladno ožilo a chybující obrana Olomouce nevěděla kam dřív skočit. Ve třinácté minutě se dostal balon v šestnáctce hostů až ke Kalinovi, jehož Olomoučtí zastavili jen za cenu faulu. Následnou penaltou však pohrdl litevský útočník Radzinevičius, jehož nepříliš umístěnou střelu v pohodě chytil gólman Vojáček.

Na druhé straně upadl v pokutovém území domácích Schulmeister, ale píšťalka sudího zůstala tentokrát němá. O dvě minuty později selhal ve velké šanci olomoucký Janotka a po něm i Schulmeister, a tak Kladenští trestali. Ve 24. minutě se po další obrovské chybě hostujících zadáků dostal k míči Kalina, na jehož umístěnou střelu k tyči nemohl brankář Vojáček reagovat.

Kontaktní gól přišel pozdě

Nespokojenému kouči Sigmy Vlastimilu Petrželovi se navíc po půlhodině zranil klíčový útočník Lukáš Hartig, který si při pádu zřejmě pohmoždil pravé rameno. Naděje na obrat svitla hostujícímu celku ve 35. minutě, kdy domácí gólman nedovoleně zastavil pronikajícího Janotku. Kapitán Randa však z penalty napálil míč pouze do levé tyče. Z následného protiútoku udeřili Kladenští potřetí, přesnou hlavičkou si Radzinevičius napravil reputaci po nepovedené penaltě.

Trenér Petržela zřejmě o poločase svým svěřencům pořádně vyčinil, protože do druhé půle vtrhli hosté s daleko větším úsilím. Domácí obrana však Olomoucké do vyložených šancí příliš nepouštěla. Výjimkou byla 64. minuta, kdy se po rohovém kopu přesně k tyči trefil Randa. Středočeši se po obdržené brance ještě více zatáhli na vlastní polovinu, ale hostující hráči se k pořádnému ohrožení domácí branky dlouho nemohli dostat.

Snížit se jim povedlo až dvě minuty před koncem utkání, postaral se o to Schulmeister, ale na vyrovnání už nezbyl dostatek času. Sigma tak poslední příčku zatím neopouští.

SK Kladno - Sigma Olomouc 3:2 (3:0)
Branky: 9. Simpson, 24. Kalina, 36. Radzinevičius - 64. Randa, 88. Schulmeister. Rozhodčí: Makovička - Filípek, Teuber. ŽK: Bičík, Cigánek, Kratochvíl, Simpson - Onofrej, Randa, Hudec. Diváci: 3450.
Sestavy:
Kladno: Bičík - Pončák, Killar, Šimůnek, Drozd - Cigánek (74. Gross), Kratochvíl, Šelicha, Kalina - Radzinevičius (76. Kaciáň), Simpson (66. Kousal). Trenér: Koubek.
Olomouc: Vojáček - Flachbart, R. Hubník, Horáček, Barcal (15. Hudec) - Janotka, Randa, Onofrej (73. Rýdel), Pulkert - Hartig (29. Peška), V. Schulmeister. Trenér: Petržela.