Plzeň - Slavia 0:4Slávista Fořt zdeptal Plzeň hattrickem

17. Fořt 0 : 1
29. Fořt 0 : 2
40. Fořt 0 : 3
60. Jarolím 0 : 4

Fotbalisté Slavie ukončili střelecký půst, který včetně pohárového utkání s Tottenhamem trval tři utkání. V Plzni vyhráli 4:0, když hlavním hrdinou byl plzeňský odchovanec Pavel Fořt, který v první půli během 24 minut zkompletoval hattrick. Ve druhém poločase dovršil vysokou výhru Slavie kapitán Lukáš Jarolím. Hosté se tak po nedělní výhře dostali už na čtvrté místo.

Teplé počasí a dobré postavení Západočechů v tabulce vyprodalo plzeňské hlediště, ale vývoj první půle fanoušky nepotěšil. Domácí sice začali aktivněji, zatlačili hosty před jejich šestnáctku a zahrávali tři rohové kopy v rychlém sledu za sebou, ale cestu do sítě nenašli. Brankář hostí Kozáčik si totiž poradil s Fillovou střelou zblízka a Limberského bombu zblokoval obránce Vorel. Poté už poprvé udeřili hosté: Lukáš Jarolím vyslal chytrým lobem za domácí obranu do brejku Fořta a ten křížnou střelou překonal brankáře Daňka.

S domácími inkasovaná branka silně otřásla a začali kupit chyby v rozehrávce. Hosté tak snadno získávali míče a útočili do rozhozené obrany. Další pohroma domácí postihla ve 29. minutě. Müllerovu špatnou malou domů zachytil jediný slavistický hrot v utkání Fořt, který poté nasadil "jesličky" Daňkovi a doběhl s míčem až do sítě. Ihned po rozehrávce mohli domácí snížit, Latka však dokázal Limberského střelu odvrátit z brankové čáry. Udeřilo tak znovu na druhé straně. Pět minut před přestávkou Švento vyšperkoval svoji akci na levé straně ideálním centrem do šestnáctky na nabíhajícího Fořta, který dovršil střelou z voleje svůj první ligový hattrick.

Domácí se ve druhé půli pokoušeli zaznamenat alespoň čestný úspěch, hosté ale nadále hrozili z rychlých brejků. Po jednom z nich pálil Švento těsně vedle levé Daňkovy tyče. V 60. minutě navíc Lukáš Jarolím přidal čtvrtý gól, když jeho střela z dvaceti metrů zapadla díky teči plzeňské obrany přesně k levé tyči. Největší šanci ke zkorigování skóre odmítla nová akvizice Viktorie Malár, který nedokázal trefit odkrytou branku po nezištné přihrávce Filla.

Ve zbytku utkání hosté mohli ještě zvýšit vedení. Především střídající Vlček, který nastoupil k 350. ligovému utkání, domácí obraně zle zatápěl. Od ještě většího debaklu Plzeň zachránilo, že Slavie hrála už příliš na krásu a nedokázala slibné akce gólově zakončit.

Viktoria Plzeň - Slavia Praha 0:4 (0:3)
Branky: 17., 29.a 40. Fořt, 60. L. Jarolím. Rozhodčí: Královec - Wilczek, Kordula. ŽK: Limberský, Smola - Vorel. Diváci: 7825 (vyprodáno)
Sestavy:
Plzeň: Daněk - M. Knakal (63. Procházka), Müller, Zakopal, Smola - Fillo, Pilař, M. Jarolím, Limberský - Bednář (60. Krbeček), Malár (77. Borek). Trenér: Levý.
Slavia: Kozáčik - Vorel, Latka, Suchý, Hubáček - Krajčík, L. Jarolím, Švec, Hrdlička (59. Vlček), Švento (74. Kalivoda) - Fořt (65. Gaúcho). Trenér: K. Jarolím.