Rubriky:

Fortuna liga

Hattrick Slavii, čtyřikrát králem střelců. Siegl se narodil pro pokutové území

3. března 2018 15:32 - Praha

Perfektní orientace v šestnáctce a nenapodobitelný instinkt. Sedm mistrovských titulů, členství v Klubu kanonýrů. Právě miláček letenských tribun Horst Siegl se představuje v dalším dílu seriálu TOP 25 osobností samostatné české fotbalové ligy. V přiloženém videu si můžete připomenout, jaké dával góly, třeba v derby hattrick Slavii.

Narodil se pro pokutové území. Po celou kariéru bylo jeho královstvím, kde vládl geniálním čichem na góly. V počtu vstřelených branek v české lize (134) zaujímá druhou příčku a má tak obrovský náskok, že na ní ještě dlouho vydrží. V součtu s federální soutěží nasázel celkem 176 ligových gólů, sedm dalších přidal v dresu národního týmu.

Také další kousky útočníka Horsta Siegla, který podstatnou část kariéry prožil na Letné, jen tak někdo nepřekoná. V dresu Sparty se stal čtyřikrát králem střelců a na kontě má i nejrychlejší hattrick v dějinách soutěže. Dukle ho stihl nadělit za 8 minut...

„V šestnáctce se uměl orientovat a najít si prostor. Kopal penalty, dával góly hlavou a vždy si vybral takový post, aby z jedničky, prvním dotykem, zakončoval a skóroval," poukazuje trenér Petr Uličný, patron projektu.

Seriál TOP 25 osobností
Vladimír Šmicer
Tomáš Řepka
Pavel Horváth
Jiří Novotný
Libor Sionko
Jaromír Blažek
Rudolf Otepka
Vratislav Lokvenc
Roman Hubník
Martin Vaniak
Stanislav Vlček
Matúš Kozáčik
Karel Poborský
dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - Fortuna liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..