Boleslav prohrála v Teplicích, Liberec může jít do čela

Fotbalisté Teplic porazili v dohrávce 9. kola vedoucí tým soutěže Mladou Boleslav 2:0 a posunuli se do první poloviny prvoligové tabulky. Mladá Boleslav v neděli po náročném pohárovém utkání s Marseille šetřila některé opory a na dobře hrající Severočechy nestačila. Přes první prohru v sezóně zůstala první, ale v pondělí ji v čele tabulky může v případě výhry nad Kladnem vystřídat Liberec.

Ve večerní dohrávce nechal trenér mladoboleslavského lídra soutěže po náročném pohárovém utkání s Marseille odpočívat Kuliče, Poláčka, Šmejdu, Rajnocha a brankáře Millera a Středočeši na slabší sestavu doplatili.

O výhře domácích se rozhodlo po přestávce. Filip Dort parádně našel naběhlého Vlastimila Stožického, který si zpracoval míč a křižnou střelou překonal Kučeru. Navíc mohl za pár okamžiků zvýšit Klein, který hlavou po centru Stožického jen těsně minul branku soupeře. Domácí se dočkali v 67. minutě, kdy dostal prostor ke střele Martin Fenin a z dvaceti metrů podél Kučery zvýšil na 2:0.

Mladá Boleslav na zvrat neměla a poprvé v probíhajícím ročníku odešla z hřiště poražena. Teplice se po mizerném úvodu soutěže zvedají a po výhře jsou už na osmé příčce prvoligové tabulky.

V sobotu jen remízy

Deváté kolo odstartovalo v sobotu dvěma remízami. Ostrava hrála 1:1 s Příbramí, v duelu Zlína s Jabloncem diváci gól neviděli.

Olomouc snad pod novým trenérem Petrželou konečně zabrala. Hanáci v 9. kole porazili Slovácko 2:1. Olomouc poslal do vedení v 25. minutě Vojtěch Schulmeister, ještě do poločasové přestávky vyrovnával po rohu Slovácka Tiago Bernardi. O zisku důležitých tří bodů rozhodl Ladislav Onofrej tvrdou střelou z deseti metrů. Slovácku po návratu ze Švýcarska nepomohl ani kanonýr Ivana.

Podobný průběh měl i zápas Brna s Mostem. Domácí poslal po půlhodině do vedení Luděk Zelenka po akci Pacandy, za Most srovnal tvrdou ranou Michal Gašparík. Pak už diváci na gól čekali marně a Brno poprvé v sezóně ztratilo doma body.

Budějovice poskočily na páté místo

Dalším týmem, který v dosavadním průběhu 9. kola dokázal zvítězit, je nováček z Českých Budějovic. Jihočeši v neděli porazili Plzeň 2:1, když všechny góly padly také už do přestávky. Budějovice poslal do vedení po rychlé akci Jan Svátek už ve 12. minutě, přesnou střelou vyrovnával po drzém průniku Tomáš Krbeček. O výhře Jihočechů rozhodl ve 36. minutě úspěšně provedeným trestným kopem Ladislav Volešák.

Deváté kolo se dohrává v pondělí dvěma zápasy. Liberec přivítá Kladno a Slavia v městském derby Spartu.

Dynamo České Budějovice - Viktoria Plzeň 2:1 (2:1)
Branky: 12. Svátek, 35. Volešák - 25. T. Krbeček. Rozhodčí: Racek - Chytil, Kubáň. ŽK: Žižka, Baláž, Bureš, Černý, Gruber - Šíma, M. Jarolím, Fillo, Borek. Diváci: 3385.
Sigma Olomouc - 1. FC Slovácko 2:1 (1:1)
Branky: 25. V. Schulmeister, 68. Onofrej - 41. Bernardi. Rozhodčí: Jára - Košec, Tulinger. ŽK: Onofrej, Randa, Peška, Janotka - Róth, Vrána, Vozábal, Kaspřák. Diváci: 4262.
1. FC Brno - FK SIAD Most 1:1 (1:1)
Branky: 32. Zelenka - 39. Gašparík. Rozhodčí: Moudrý - Wilczek, Slavík. ŽK: Švejnoha, Mazuch - Prášil, Škoda, Gašparík, Kaspřák. Diváci: 4121.
FK Teplice - FK Mladá Boleslav 2:0 (0:0)
Branky: 55. Stožický, 67. Fenin. Rozhodčí: Jílek - Ondo, Drastik. ŽK: Hunal, Klein - Palát. Diváci: 3760.