Teplice - Ml.Boleslav 2:0Mladá Boleslav ztratila ligovou neporazitelnost v Teplicích

55. Stožický 1 : 0
67. Fenin 2 : 0

TEPLICE

Fotbalisté Mladé Boleslavi v 9. kole první ligy ztratili svojí neporazitelnost. Středočeši prohráli v Teplicích 0:2, o výhru domácího týmu se postarali ve druhém poločase přesnými trefami Stožický s Feninem. Mladou Boleslav, která v lize poznala hořkost porážky po deseti zápasech, může na čele ligového pelotonu v pondělí vystřídat mistrovský Liberec, pokud v dohrávce zdolá Kladno.

Mladoboleslavští fotbalisté měli v nohách čtvrteční vítězný duel Poháru UEFA proti Olympique Marseille a kouč Dušan Uhrin to zohlednil i při skládání základní jedenáctky. Odpočívat nechal kapitána Kuliče, gólmana Millera, stopera Rajnocha či záložníka Poláčka. Šanci dnes třeba naopak dostal po dlouhé době v základní sestavě útočník Radim Holub, hrdina a střelec dvou branek v odvetě s Marseille.

Boleslav i na Stínadlech v úvodu dokazovala, že v posledních týdnech vládne velkým sebevědomím a její série pěti ligových výher není náhodná. Hosté dobře kombinovali a hlavně ve středu zálohy vyhrávali klíčové souboje díky Abrahámovi s Matějovským. Na teplickou branku se často valili hostující hráči v přečíslení a už v páté minutě zblokoval uzdravený stoper Hunal ránu Holuba. Po čtvrt hodině se brankář Poštulka vytáhnul proti pohotové hlavičce Paláta.

Pak ale domácí obrana, v níž se s kapitánskou páskou představil stoper Lukáš, hrající za Teplice teprve druhý zápas, zlepšila. Tepličtí navíc zpřesnili hru a také oni se začali dostávat na dostřel branky soupeře. Aktivitou hýřili hlavně záložníci Jirsák se Stožickým a útočník Fenin. Brankář Kučera se ale blýskl výbornými zákroky proti pokusům Dorta a Jirsáka.

Branky až ve druhé půli

Žlutomodří si udrželi převahu z konce první půle i po přestávce, kdy hosté působili velmi rozpačitým dojmem. V krátkém sledu měli dvě slibné šance Džeko se Stožickým, ale v obou případech mířili vedle.

Domácí se však dočkali v 55. minutě: záložník Dort poslal bez přípravy vysoký míč přesně do běhu Stožickému a ten křížnou ranou přesně umístěnou k tyči potěšil necelé čtyři tisícovky nejvěrnějších domácích fanoušků. Stožický se ve svém sedmém ligovém zápase dočkal už třetí branky.

Zaskočenou Mladou Boleslav inkasovaná branka poslala ještě níž. Zatímco proti Marseille mužstvo uchvátilo senzačním obratem, dnes z něj byl ve druhé půli jen matný stín. Byl to ostrý kontrast s nadšeným výkonem domácích. V 67. minutě navíc středem hřiště nerušeně prošel Fenin a jeho přízemní, ale nikterak prudká střela zaskočila celou obranu soupeře v čele s gólmanem Kučerou.

Tepličtí tak získali klid do koncovky, v níž letos ztratili už pět dobře rozehraných zápasů. Konec mohl zdramatizovat Palát, ale sedm minut před koncem těsně přestřelil. Domácí tak v poklidu došli k druhé výhře za sebou a po nepovedeném startu se dotahují ke špičce tabulky. Nakonec si mohli po čase vychutnat aplaus Stínadel.

FK Teplice - FK Mladá Boleslav 2:0 (0:0)
Branky: 55. Stožický, 67. Fenin. Rozhodčí: Jílek - Ondo, Drastik. ŽK: Hunal, Klein - Palát. Diváci: 3760.
Teplice: Poštulka - Kaufman, Lukáš, Hunal, Valenta - Stožický (86. Doležal), Dort (90. Benát), Klein, Jirsák - Fenin (89. Kroupa), Džeko. Trenér: Mareček.
Boleslav: Kučera - Ševinský, Vít, Rolko, Palát - Kysela, Abrahám, Matějovský (46. Riegel, 80. Kulič), Vaculík (64. Sedláček) - Holub, Pecka. Trenér: Uhrin ml.