Liberec - Kladno 4:1Liberec rozdrtil Kladno a vrátil se do čela ligy

77. Parks 3 : 0
89. Zápotočný (penalta) 4 : 0
89. Veleba (penalta) 4 : 1

LIBEREC

Fotbalisté Liberce se znovu vyhoupli do čela ligové tabulky o jeden bod před Mladou Boleslav. V pondělní dohrávce 9. kola porazili nováčka z Kladna 4:1 a velkou zásluhu na tom měl záložník Petr Papoušek. V 26. minutě se přesně trefil z dálky a vstřelil už čtvrtý gól v posledních třech zápasech.

DEFAULT TITLE

Dvacet minut před koncem po Papouškově rohu zvýšil liberecké vedení kapitán Tomáš Zápotočný. V 77. minutě vstřelil svůj premiérový gól v české lize kostarický útočník Winston Parks a v poslední minutě potvrdil přesvědčivé vítězství úřadujících mistrů gólem z penalty opět Zápotočný. Na druhé straně také z pokutového kopu zmírnil porážku Kladna ve čtvrté minutě nastavení Veleba.

Liberečtí fotbalisté sice měli v nohách čtvrteční pohárovou bitvu v Bělehradě, ale v úvodu duelu proti Kladnu na nich nebyly znát únava ani nezdravé uspokojení. Severočechy nerozhodilo ani to, že museli nastoupit bez zraněných opor Janů, jehož místo na levém kraji obrany zaujal jinak stabilní záložník Pudil, a Hodúra. Toho ve středu zálohy stejně jako v odvetě Poháru UEFA nahradil Frejlach. Kvůli čtyřem žlutým kartám nuceně stál i stoper Košťál a šanci dostal mladík Matula.

Parádní trefa Papouška

Stadion U Nisy poprvé předčasně slavil gólovou radost už v páté minutě, jenže Holenda po narážečce s Blažkem mířil jen do boční sítě. Když se zdálo, že úvodní liberecký nápor vyzní do ztracena, podcenili hosté v 26. minutě Papouškovu dalekonosnou ránu a ten se z dobrých třiceti metrů trefil parádně do šibenice. Domácí záložník, který začínal sezonu jen na lavičce náhradníků, tak ve třetím ligovém utkání oslavil už čtvrtý vstřelený gól.

V 65. minutě měli hosté i neuvěřitelné štěstí: střídající útočník Slovanu Parks před pokutovým územím vyhrál sprinterský souboj s gólmanem Bičíkem, míč se pak z výšky snášel k malému vápnu, ale dobíhající Parks, přestože před sebou měl úplně prázdnou bránu, nasměroval míč hlavou nepochopitelně jen do tyče.

Dočkal se i Kostaričan Parks

Selhání kostarického útočníka ale jeho spoluhráči vzápětí napravili: domácí hrdina Papoušek našel z rohu kapitána Zápotočného a střela českého reprezentanta skončila až v síti. Nakonec se své premiérové trefy za Liberec dočkal i Parks. Jeho předchozí zkrat jej nezlomil, v 77. minutě si naběhl na kolmou přihrávku a míč se po jeho střele po Bičíkově zásahu nakonec došoural až za brankovou čáru.

Na druhé straně zahodil tutovku Kratochvíl a v poslední minutě ještě Kladno muselo strávit další ránu, když Kaciáň fauloval Bílka a Zápotočný z penalty umocnil liberecké vedení. Kladenskou porážku zmírnil ve čtvrté minutě nastaveného času také z pokutového kopu střídající Veleba, který potrestal Pudilův faul na Čápa.

FC Slovan Liberec - SK Kladno 4:1 (1:0)
Branky: 70. a 90. z pen. Zápotočný, 26. Papoušek, 77. Parks - 90+4. Veleba z pen. Rozhodčí: Damková - Filgas, Goňa. ŽK: Pudil - Cigánek, Veleba, Kratochvíl, Kaciáň. Diváci: 5800.
Liberec: Čech - Šinglár, Zápotočný, Matula, Pudil - Papoušek (80. Dohnálek), Frejlach, Bílek, Ančic (75. Hochmeister) - Holenda, Blažek (60. Parks). Trenér: Lavička.
Kladno: Bičík - Kalina, Killar, Šimůnek, Pončák - Kratochvíl (90. Čáp), Gross, Šelicha, Cigánek - Simpson (73. Veleba), Kousal (73. Kaciáň). Trenér: Koubek.