Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Živě

Člen zlaté sparťanské generace? Moderní bek a sběratel titulů

14. dubna 2018 12:05 - Praha

Moderní bek, jakých se u nás dnes už moc nevidí. Člen zlaté sparťanské generace 90. let a vicemistr Evropy z roku 1996 svým pojetím předběhl dobu. Právě Michal Horňák se představuje v dalším dílu seriálu TOP 25 osobností samostatné české fotbalové ligy. V přiloženém videu si můžete připomenout, jak během kariéry posbíral celkem deset mistrovských titulů.

Platil za svátečního střelce. Jeho parádní trefa ze zápasu s Ostravou na jaře 1994 ovšem byla definitivním razítkem na první titul po rozdělení federace. Obětavý srdcař na pravém kraji obrany Michal Horňák jich pak v rudém dresu přidal ještě šest a stal se tak druhým nejpilnějším sběratelem trofejí v dějinách samostatné české ligy. V součtu s federální soutěží získal se Spartou rovných deset titulů, což ho řadí k rekordmanům a legendám klubu.

„Již tenkrát byl typem moderního pravého beka. Byl konstruktivní, ve správný okamžik se dokázal zapojit do ofenzivy. A dokázal i střílet góly, hlavně po standardních situacích. Jeho poctivost a kvalita ho pak vynesly i do reprezentace, s níž získal stříbrnou medaili na EURO 1996 v Anglii," poukazuje trenér Vítězslav Lavička, patron projektu.

Horňák si připsal 202 zápasů a 12 gólů a díky své povaze bojovníka se stal oblíbencem sparťanských fanoušků.

Seriál TOP 25 osobností
Vladimír Šmicer
Tomáš Řepka
Pavel Horváth
Jiří Novotný
Libor Sionko
Jaromír Blažek
Rudolf Otepka
Vratislav Lokvenc
Roman Hubník
Martin Vaniak
Stanislav Vlček
Matúš Kozáčik
Karel Poborský
Horst Siegl
Jiří Štajner
Libor Došek
David Lafata
Pavel Verbíř
dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: FORTUNA:LIGA

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga - nadstavbová část

Fortuna liga mění herní formát. Po 30. kole základní části se hraje nadstavbová část, během které jsou kluby rozděleny do tří skupin - o titul, evropské poháry a záchranu. Nadstavba startuje 3. 5. a bude uzavřena 2. 6.

Podsekce:

       
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Play off o Evropu

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..