Plzeň - Brno 1:1Zelenka prvním gólem venku zajistil Brnu remízu v Plzni

41. Limberský (penalta) 1 : 0
86. Zelenka 1 : 1

PLZEŇ

V desátém kole první ligy se fotbalisté Brna poprvé prosadili střelecky i na soupeřově hřišti a díky brance Luďka Zelenky získali v Plzni bod. Zkušený kanonýr rozhodl čtyři minuty před koncem svým 85. ligovým gólem o remíze 1:1. Domácí vedli od konce prvního poločasu díky penaltě Davida Limberského.

Hosté, kteří v předchozích pěti utkáních na hřišti soupeřů inkasovali jediný gól, se od začátku utkání soustředili především na defenzivu. Domácí s nově složenou pětičlennou zálohou sice postupně ovládli střed hřiště, přes dobře organizovanou brněnskou obranu se však nemohli prosadit do šestnáctky. Pokoušeli se tedy o střelbu ze střední vzdálenosti.

Limberského rána z 26. minuty ale mířila přesně do míst, kde stál brankář Lejsal. Vzápětí se po první chybě obrany hostů dostal do dobré pozice Fillo, jeho technickou střelu však dokázal vyrazit mimo tři tyče Lejsal. Na sklonku první půle domácí zlepšili pohyb a pasivně hrající hosté se dostali pod tlak. Limberský vypálil z přímého kopu přesně do pravého horního rohu, Lejsal však dokázal míč konečky prstů vytěsnit na břevno.

Ve 40. minutě se po rychlé akci pustil Fillo neohroženě mezi dva obránce a po kontaktu s Trousilem upadl. Sudí Příhoda nařídil penaltu, kterou elegantním dloubáčkem bezpečně proměnil kapitán Limberský.

Ve druhém poločase hosté ve snaze vyrovnat otevřeli hru, a začaly se tak střídat rychlé akce na obou stranách, chyběly jim ovšem přesné finální přihrávky. V 56. minutě odpískal sudí penaltu za Zakopalovo sražení Zelenky. Po poradě s asistentem Pospíšilem ji ale vzápětí přes protesty hostů odvolal. Následně mohla Plzeň nekoncentrovaným hostům přidat druhý gól: po přiťuknutí Krbečka pálil z voleje Malár těsně nad branku. Stejný hráč za chvíli donutil dalekonosnou střelou k zákroku Lejsala.

Poté zahrozili také dobře kombinující hosté. Střeštíkovu střelu z 20 metrů ale dokázal Daněk vyrazit ukázkovou robinzonádou. Mladý plzeňský gólman v 70. minutě zneškodnil i Zelenkův pokus z hranice šestnáctky. O tři minuty později založil útok mozek hostující středové řady Polách, který posunul balon na pravé straně spritujícímu Partyšovi. Ten zacentroval na malé vápno, kde ale špatně trefil hlavičkou balon Střeštík.

Domácí poté několikrát pokazili akce do otevřené obrany špatnými přihrávkami a čtyři minuty před koncem je za to potrestal Zelenka, který hlavičkou usměrnil do sítě Poláchovu standardku. Brno si tak připsalo šestou remízu v ročníku.

FC Viktoria Plzeň - 1. FC Brno 1:1 (1:0)
Branky: 41. Limberský z pen. - 86. Zelenka. Rozhodčí: Příhoda - Pospíšil, Teuber. ŽK: Krbeček, Limberský, Trapp, Fillo - Střeštík, Švejnoha, Partyš. Diváci: 3117.
Plzeň: Daněk - M. Knakal, Müller, Zakopal, Smola - Malár (87. Pilař), Borek (75. V. Procházka), Fillo, Trapp, Limberský - Krbeček (80. Smejkal). Trenér: Levý.
Brno: Lejsal - Švejnoha (77. Mazuch), Trousil, Pavlík, Siegl - Partyš (92. Chlup), Holek, Polách, Střeštík - Zelenka, Pacanda (67. Wagner). Trenér: Mazura.