V ligové dohrávce zvítězil Jablonec nad Olomoucí 2:0

JABLONEC

Fotbalisté Jablonce porazili v pondělní dohrávce první ligy Sigmu Olomouc 2:0 a poskočili na páté místo prvoligové tabulky. První branku vstřelil po půlhodině hlavou David Lafata, výhru zpečetil technickou střelou dvacet minut před koncem Miroslav Baranek.

Jablonec zahájil zápas aktivněji, snažil se prosadit především po stranách a následnými centry, ale výraznější šanci mu vynesla až ve 26. minutě spolupráce dvojice útočníků. Smíšek, hrající od první minuty s obvazem na rozbité hlavě, hledal přízemním pasem od brankové čáry Lafatu, ale ten ve skluzu na míč před opuštěnou brankou nedosáhl.

Nadějná akce Jablonecké vybudila k většímu náporu a zbytek poločasu se odehrál vesměs před olomouckou brankou. Vedoucí gól přišel ve 32. minutě, když Weber svým typickým způsobem našel ve výskoku Lafatu, který vyhrál hlavičkový souboj s nedůrazným brankářem Vojáčkem a ukončil své pětizápasové střelecké trápení. Zvýšit vedení mohl ještě před poločasem Smíšek, ale jeho únik skončil zásahem olomouckého gólmana, který tak částečně napravil svoji chybu při gólu.

Na zvrat Olomouc neměla

Druhý poločas velké změny nepřinesl. Domácí dál sázeli na řadu vysokých míčů, ale brankovou možnost jim až v 57. minutě přinesla kombinace, na jejímž konci byl Baranek. Jeho střelu zastavil až další skvělý zákrok Vojáčka.

Jablonecký univerzál, který začínal s velkým fotbalem právě v Olomouci, srazil Hanáky podobnou střelou definitivně v 71. minutě. Hostující obrana se dopustila hrubé chyby, které využil Smíšek, jenž poslal míč na pravou stranu šestnáctky. Baranek stačil míč ještě zaseknout a levou nohou ho pak umístil ke vzdálenější tyči.

Olomouc druhý inkasovaný gól zlomil, nenašel se hráč, který by dokázal nepříznivý průběh utkání změnit. Hru rozkouskovala řada zranění, což vyhovovalo domácímu týmu, a Jablonec už kontroloval výsledek, který ho posunul na páté místo tabulky. Zato hosté dál bojují po sedmé porážce o holý život a zůstávají na předposledním místě tabulky.

FK Jablonec - Sigma Olomouc 2:0 (1:0)
Branky: 32. Lafata, 71. Baranek. Rozhodčí: Matějek - Filgas, Hojsík. ŽK: Hartig, Flachbart, Hubník (všichni Olomouc). Diváci: 2550.
Sestavy:
Jablonec: Špit - Laciga, Fukal, Kučera, Loučka - Baranek, Jindřišek, Klapka, Weber (82. Hloušek) - Smíšek (86. Kordula), Lafata (89. Nulíček). Trenér: Rada.
Olomouc: Vojáček - Flachbart, Horáček, R. Hubník, Cléber - Štěpán (80. Hořava), Randa, Onofrej, Janotka (46. Hartig) - Melinho (72. Rýdel), Schulmeister. Trenér: Petržela.