Liberec pokořil Plzeň a je v čele ligové tabulky

Fotbalisté Liberce splnili plán vrátit se na vítěznou cestu, kterou opustili před týdnem v Příbrami. Na svém hřišti rozstříleli Plzeň 4:1 a nejméně do pondělního podvečera povedou tabulku. Nejvíce vzruchu vyvolal v 11. kolem zápas v Teplicích a ani tak nešlo o to, že domácí porazili Kladno 2:0. Trenéři se do sebe pustili slovně kvůli tomu, že kladenský útočník Simpson skončil s těžkým zraněním v nemocnici.

Liberecký Tomáš Zápotočný vstřelil Plzni třetí branku.

Největší překvapení se zrodilo večer na Strahově, kde Slavia jen remizovala 2:2 s Jabloncem. V pondělí kolo dokončí zápasy Brno - Mladá Boleslav a Slovácko - Sparta.

V Teplicích skončil Kanaďan Dave Simpson před poločasem v sanitce po souboji s Kaufmanem. Jeho zdravotní stav vypadal v první chvíli dramaticky: hráč utrpěl těžký otřes mozku a upadl do bezvědomí. Ve zpravodajství České televize se dokonce objevila informace, že po převozu do nemocnice má krvácení do mozku a bojuje o život.

I proto se pozápasová tisková konference změnila v hádku obou trenérů: hostující Miroslav Koubek naznačil, že domácí Simpsona zranili úmyslně, Vlastislav Mareček se proti tomu důrazně ohradil. Brzy pak vyšlo najevo, že fotbalista už je mimo nebezpečí. Absolvoval důkladnou prohlídku a žádné vážnější zranění hlavy neutrpěl, přesto zůstal přes noc na pozorování v teplické nemocnici.

Budějovice přesilovku využily

V Liberci diváky vzrušovali fotbalisté spíše svým uměním. Slovan nezačal nejlépe, naopak hosté přijeli s otevřeným hledím, jenže na svou odvahu doplatili. Po hrubých chybách inkasovali třikrát do poločasu a i když v deseti bez vyloučeného Knakala snížili, na obrat už bylo příliš pozdě.

Vyloučení naopak do velké míry rozhodlo o výsledku v Českých Budějovicích, kde hosté z Příbrami podávali výborný výkon a brzy vedli. Jenže před půlí přišli o Navrátila a domácí přesilovku v posledních dvaceti minutách využili k otočení výsledku.

Také v Olomoucí sudí vylučoval, ale odchod mosteckého Prášila za stavu 2:0 pro domácí už neměl pro vývoj utkání velký význam. Hanáci pod vedením Vlastimila Petržely našli vítěznou formu a už poskočili na 12. místo v tabulce.

Strahovské překvapení

Největší výsledkové překvapení se zrodilo až večer při utkání Slavia - Jablonec na pražském Strahově. Domácí opět předvedli, že na svého soupeře neumějí zahrát a byli rádi, když premiérovou ligovou brankou Necida vyrovnali na 2:2. Víc jim bojovní hosté nedovolili, navíc v nastaveném čase mohli vstřelit vítězný gól - Fukal ale nastřelil pouze tyč.

Už v sobotu vyhrála Ostrava 1:0 nad Zlínem a Baník přerušil sérii zápasů bez výhry. Hosté naopak svoji mizérii prodloužili a hrozí jim boj o záchranu.