Teplice - Budějovice 1:3Budějovice vyhrály v Teplicích a jsou páté

13. Peroutka 0 : 2
16. Sabou 1 : 2
27. Volešák 1 : 3

TEPLICE

Fotbalisté Českých Budějovic vyhráli pondělní dohrávku 12. kola Gambrinus ligy na hřišti Teplic 3:1 a posunuli se na pátou příčku tabulky. Teplice klesly na šesté místo. Jihočeši o výhře rozhodli v úvodní čtvrthodince, kdy se trefili Táborský a Peroutka. Po snížení Saboua dal výsledku definitivní podobu gól Volešáka ze 27. minuty.

Dohrávka měla divoký úvod. Bylo cítit, že oba týmy měly problémy se složením obrany. Už po dvou minutách se kolem obránců obtočil českobudějovický Jaroslav Černý, kterého ve vyložené pozici vychytal Poštulka. Za domácí odpovídal po centru Stožického nebezpečnou tečí Filip Dort. V rychlém a šancemi nabitém úvodu se na gól nečekalo dlouho, v úvodu 9. minuty se radovali hosté.

Svátek načechral centr na Iva Táborského, kterého nepokryl Michal Valenta. Českobudějovický útočník v pádu prostřelil domácího gólmana. Navíc ve 13. minutě měli hosté výhodu standardní situace, centr Černého se odrazil od Jiřího Peroutky a dvacetiletý odchovanec Budějovic zvýšil na 2:0.

Divoký úvod pokračoval v 16. minutě. Domácí kapitán Jiří Sabou si na hranici ofsajdu zpracoval centr Jiřího Doležala a do odkryté branky snížil. Vzápětí znovu pálil nebezpečně Doležal, vytáhl se hostující gólman Filipko. Ale ve 27. minutě byl rozdíl ve skóre znovu dvoubrankový. Po faulu Saboua napřáhl z dálky Ladislav Volešák a vstřelil třetí gól Budějovic.

Tlak k vyrovnání nevedl

Po přestávce se domácí snažili zvýšenou aktivitou alespoň snížit, ani množství rohových kopů jim ale kýženou trefu nepřineslo. Hostující prvoligový nováček se bránil a na pokračování vítězné čtyřzápasové série Teplic to nevypadalo.

Svoji šanci nevyužil v závěru Dort, který jen potvrdil střeleckou mizérii domácích hráčů. Teplicím nepomohlo ani prostřídání sestavy a gól už se jim vstřelit nepodařilo. Celkem Severočeši vystřelili 25x, ale s produktivitou hostů se zdaleka rovnat nemohli. Budějovičtí vyslali na teplickou branku jen tři střely, ale pokaždé se radovali z gólu.

České Budějovice po výhře v Teplicích svého pondělního soupeře přeskočily na pátém místě prvoligové tabulky.

FK Teplice - Dynamo České Budějovice 1:3 (1:3)
Branky: 16. Sabou - 9. Táborský, 13. Peroutka, 27. Volešák. Rozhodčí: Příhoda - Handlíř, Kubáň. ŽK: Sabou - Dvořák, Horejš, Černý. Diváci: 2700.
Teplice: Poštulka - Stožický, Hunal, Klein, Valenta - Doležal, Sabou, Dort, Jirsák (72. Kroupa) - Fenin, Džeko. Trenér: Mareček.
Budějovice: Filipko - Kladrubský, Horejš, Peroutka (76. Adamec), Žižka - Plocek (71. Baláž), Dvořák, Volešák, Černý - Táborský (90. Gruber), Svátek. Trenér: Cipro.