Rubriky:

Zprávy z FAČR

Komuniké z mimořádného zasedání Výkonného výboru ČMFS

8. dubna 2010 10:04 - NEJEDNÁ SE O REDAKČNÍ OBSAH

V Praze na Strahově se ve středu 7. dubna 2010 uskutečnilo mimořádné zasedání Výkonného výboru ČMFS, který byl zvolen na 12. Valné hromadě ČMFS dne 27. června 2009.

VV schválil svolání mimořádné Valné hromady ČMFS na čtvrtek 3. června 2010. Po schůzce předsedy Ivana Haška a místopředsedů Svazu s členy současné Odvolací a revizní komise se všichni zúčastnění shodli na nevyhnutelnosti svolání Valné hromady ČMFS. Hlavními body jednání by mělo být zkrácení mandátu současné ORK a posléze volba nových členů Odvolací a revizní komise. Současní členové tohoto důležitého svazového orgánu se do té doby zavázali k maximální možné funkčnosti a řešení běžné agendy ORK.

VV schválil kandidaturu České republiky na pořádání mistrovství Evropy hráčů do 21 let v roce 2013. ČMFS už nyní splňuje podmínky kandidatury, tj. disponovat čtyřmi stadióny s určenými kapacitami (jeden 20-30.000 diváků, jeden 10-20.000 diváků a dva 8-15.000 diváků, všechny místa k sezení). Výkonný výbor UEFA rozhodne o pořadateli šampionátu na svém zasedání v Praze 9.-10.12.2010.

VV rozhodl, že bude udělovat Ceny fair play ČMFS, a to v průběhu celé sezóny. Oceněny budou velké i malé rytířské a férové činy ve fotbale profesionálním i výkonnostním. Podněty k udělení ceny mohou do Výkonného výboru přicházet jak z fotbalu, tak z médií či veřejnosti.

Prvním takto oceněným fotbalistou se stal mladý hráč 1.FK Příbram Josef Hušbauer za to, že při utkání s Českými Budějovicemi se přiznal k teči a umožnil tak navázat hru soupeři. Dynamo České Budějovice pak z následné akce vstřelilo branku. A Josef Hušbauer sklidil tvrdou kritiku od kapitána Daniela Huni, dalších spoluhráčů a dokonce i od trenéra Příbrami Karola Marka!

VV se zabýval kauzou zveřejněného telefonního hovoru mezi Jiřím Kubíčkem a Petrem Voženílkem, v němž padla řada spekulativních a závažných slov poškozujících image českého fotbalu. VV vydal následující tiskové prohlášení:

1. Petr Voženílek, člen VV, se omluvil ostatním členům tohoto vrcholného orgánu za svá slova ve zveřejněném telefonním hovoru, přestože šlo o hovor soukromý. VV tuto omluvu přijal.

2. Petr Voženílek nabídl svou rezignaci na funkci člena VV. Výkonný výbor mu ale vyjádřil důvěru a doporučil mu, aby i nadále pokračoval ve své funkci.

3. VV se absolutně distancuje od praktik nahrávání či odposlouchávání soukromých telefonních hovorů a jejich zveřejňování v médiích.

4. S ohledem na tvrzení Jiřího Kubíčka, že předmětný telefonní hovor byl nezákonně odposloucháván, VV vyzývá Jiřího Kubíčka, aby neprodleně podal trestní oznámení na neznámého pachatele pro důvodné podezření ze spáchání trestného činu.

5. VV předá kauzu „zveřejnění nahrávky telefonního hovoru“ Disciplinární komisi ČMFS, protože cítí souvislost této kauzy s kauzou „korupce v utkání Olomouc – Bohemians“.

Příští, řádné zasedání VV se koná v úterý 27. 4. 2010.

Tento text nebyl vytvořen redakcí. Jedná se o tiskovou zprávu ČMFS.
Ing. Petr Svěcený, Ředitel PR ČMFS

Zrušit


Časová osa: Zprávy z FAČR

Filtr článků - Zprávy z FAČR