Reprezentace do 19 let prohrála v úvodu kvalifikace s Makedonií

ČMFS

V prvním utkání kvalifikačního turnaje ME v Bosně a HErcegovině podlehla česká reprezentace do 19 let Makedonii 0:1.

Statistika zápasu

Makedonie "19" - Česká republika "19" 1:0 (0:0) Gól: 50. Simonovski. Sestava ČR: Zapletal - Přikryl, Krch, Jugas, Hála - Krejčí, Šustr, Jánoš, Kadeřábek (54. Fantiš, 75. Štípek) - Vydra, Skalák (57. Boháč). Trenéři Hřebík a Skácel.

"Byl to náš typický zápas, který většinou hrajeme. Měli jsme velkou územní převahu, hodně akcí a nájezdů v pokutovém území soupeře, ale nic jsme z toho nevytěžili. Především kvůli měkké kocovce, nebyli jsme důrazní a nechovali se ve finální fázi tak, jak bylo potřeba. Soupeř měl za celý zápas dva útoky a jeden zakončil gólem. V útoku měl hráče, který si s gólovou situací dokázal poradit. Ve druhém poločase při vedení 1:0 Makedonci hru kouskovali, častým poleháváním a jižanským stylem a také se štěstím těsné vedení uhájili. My jsme ale měli rozhodnout dávno předtím, už za stavu 0:0 v prvním poločase, kdy jsme měli dost vyložených šancí," řekl trenér Jaroslav Hřebík.

Druhý zápas na turnaji sehraje český celek v neděli proti domácí Bosně a Hercegovině.