Rubriky:

Zprávy z FAČR

Reprezentace do 19 let zdolala Bělorusku a čeká

7. října 2010 12:30 - NEJEDNÁ SE O REDAKČNÍ OBSAH

V závěrečném utkání kvalifikačního turnaje mistrovství Evropy vyhrála reprezentace do 19 let nad Běloruskem 3:0, přesto ale obsadila až třetí místo ve skupině. Musí teď čekat, zda i z něj postoupí na šampionát.

Statistika zápasu

Česká republika 19 - Bělorusko 19 3:0 (0:0)
Góly: 74. Krejčí, 86. Šustr, 90.+1. Jeleček.
Sestava ČR: Zapletal - Jánoš, Jugas, Krch, Hála - Kadeřábek (67. Přikryl), Šustr, Sladký, Krejčí - Boháč (21. Skalák), Vydra (46. Jeleček). Trenéři: Hřebík a Skácel.

Asistent trenéra Alois Skácel po utkání řekl: „Sice jsme vyhráli, ale nevíme, jestli nám to pomůže k postupu . Narozdíl od předcházejících dvou zápasů jsme byli tentokrát střelecky produktivní a to stoprocentně. Proměnili jsme všechny tři vyložené šance, které jsme měli. Škoda, že jsme aspoň o jeden gól navíc nedali proti Makedonii nebo Bosně, to by stačilo k prvními místu. Je to pro nás kruté, protože jsme ve třech utkáních jenom jednou inkasovali a skončili až třetí. V prvních dvou zápasech jsme ale naprosto vyhořeli v koncovce a fotbal se hraje na góly. Co se týká utkání s Běloruskem, v prvním poločase jsme soupeře přehrávali. Naše hra ale byla rozpačitá, bylo v ní dost technicko-taktických chyb a do vyložených šancí jsme se nedostávali. Zřejmě to bylo pod tíhou důležutosti utkání. Po změně stran jsme ale ještě víc dominovali a v poslední čtvrthodině se prosadili i střelecky."

Konečná tabulka kvalifikační skupiny

1. Bělorusko 2-0-1 5:4 6
2. Makedonie 1-1-1 2:4 4
3. Česká republika 1-1-1 3:1 4
4. Bosna a Hercegovina 0-2-1 2:3 2

ČMFS

Zrušit