Rubriky:

Zprávy z FAČR

ČSTV chce prodat Fotbalové asociaci strahovský areál za 128 miliónů

12. listopadu 2012 18:25 - Praha

Za 128,5 miliónu korun má Fotbalová asociace ČR získat od Českého svazu tělesné výchovy rozsáhlé pozemky a sportovní objekty včetně dvou stadiónů na pražském Strahově. Podle internetového deníku Insider už se na zásadních podmínkách transakce dohodli předsedové obou organizací Miroslav Pelta a Miroslav Jansta. Nyní záleží na tom, jestli ji 1. prosince schválí valná hromada ČSTV.

 

Jan Handrejch, Právo

Asociace by měla získat stadión Evžena Rošického, těsně sousedící stadion Přátelství a také chátrající hotel Coubertin. Vedení českého fotbalu chce na Strahově vybudovat administrativní budovu, v níž bude mít sídlo. Na jeho výstavbu už asociace získala od FIFA a UEFA granty ve výši zhruba 150 miliónů korun.

"Udržování strahovského areálu nás ročně přijde v průměru na 16 miliónů korun. Nemáme prostředky na investice. Fotbal je jediný, kdo je schopen peníze z grantových programů FIFA a UEFA sehnat," uvedl Jansta k prodeji pozemků a budov.

Zastaralý stadion Evžena Rošického má být na FAČR převeden bezplatně, i když znalecký posudek podle Insideru vyčíslil jeho cenu na téměř 32 miliónů korun. "Na stadion byly v minulosti čerpány dotace v řádech desítek miliónů korun a ty peníze by se po prodeji musely vracet. Proto jsme zvolili variantu bezúplatného převodu," řekl Jansta.

Spekuluje se o tom, že fotbalová asociace by se po získání pozemků na Strahově mohla vrátit k projektu Národního stadionu, o kterém se v minulosti už mnohokrát mluvilo, ale zůstalo vždy jen u plánů.

Cenu pozemků podle Insideru výkonný výbor ČSTV vyčíslil na 70 miliónů, nemovitý majetek na 57,4 miliónu a movitý na necelý milión.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Zprávy z FAČR

Filtr článků - Zprávy z FAČR