Hradec Králové je znovu v čele první ligy

Hokejisté Hradce Králové po krátké pauze opět vedou první ligu. Východočeši v sobotu porazili Jihlavu 7:3 a získali navrch v přetahované s dosud vedoucím Chomutovem, který vyhrál v Prostějově 3:2 až po samostatných nájezdech. Oba rivaly v čele tabulky dělí bod. Třetí je o další bod zpět Kometa Brno, která zvítězila v Havlíčkově Brodě 6:3. Rebelové po prohře klesli na předposlední místo a vedení klubu začalo jednat o trenérské změně.

O výsledku utkání v Hradci Králová rozhodla hned první třetina, kterou domácí vyhráli 5:0. Skóre otevřel už po 44 sekundách Fořt. Ve druhé třetině utekli domácí Jihlavě už na 7:0. Hostům patřil závěr, v němž Rytnauer, Dobrovolný a Padělek alespoň zmírnili porážku.

Chomutov prohrával v Prostějově od 11. minuty Říhovým gólem z přesilové hry. Ve 27. minutě vyloučil rozhodčí zároveň prostějovské hokejisty Pukaloviče a Bartoška a hosté deset sekund před koncem dvojnásobné přesilovky vyrovnali. Rozhodnutí přinesly až nájezdy, při nichž v domácím týmu uspěl jen Duba, zatímco na druhé straně skórovali Šíp a Boušek.

Do nájezdů dospěl také zápasy v Kadani, kde hosté z Ostravy vedli v 52. minutě už 2:0, ale soupeř vzápětí bleskově vyrovnal. V 55. minutě mohl rozhodnout domácí Stehlík, ale v samostatném nájezdu nedokázal překonat brankáře Štěpánka. Zápas tak rozhodly až šesté nájezdy, kdy Šebesta proměnil a domácí Kloz trefil Štěpánka.

Výsledky - 18. kolo:
Beroun - Třebíč 3:4 (0:1, 2:2, 1:1)
Branky: 34. a 59. D. Nedorost, 27. Pabiška - 4. Buček, 24. Dolníček, 31. Zahradník, 57. Martin Čech. Rozhodčí: Jebavý - Vitík, Novák. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 1150.
Havlíčkův Brod - Kometa Brno 3:6 (2:4, 0:1, 1:1)
Branky: 9. Varga, 11. Vašíček, 50. Fábry - 4. a 58. Hruška, 9. Barus, 17. Obdržálek, 18. Moskal, 30. Černý. Rozhodčí: Blecha - Špringl, Kiss. Vyloučení: 8:8, navíc P. Jelínek (H. Brod) 10 min., 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:2. V oslabení: 0:2. Diváci: 1400.
Prostějov - Chomutov 1:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 11. Říha - 29. Polodna, rozhodující nájezd Boušek. Rozhodčí: Hradil - Bryška, Novák. Vyloučení: 13:14, navíc Bartošek - Bombic, Řezníček všichni 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 1800.
Havířov - Mladá Boleslav 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
Branky: 4. Klimeš, 47. Brynecký - 52. Bauer. Rozhodčí: Trombík - Barteček, Koliba. Vyloučení: 8:7, navíc Paroulek (Mladá Boleslav) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 1033.
Kadaň - Sareza Ostrava 2:3 po sam. nájezdech (0:1, 0:0, 2:1 - 0:0)
Branky: 52. Hobl, 53. Pospíšil - 20. D. Mocek, 52. Najdek, rozhodující sam. nájezd Šebesta. Rozhodčí: Franěk - Rozlílek, Sichrovský. Vyloučení: 4:10, navíc Pražák 5 min. a do konce utkání - Mocek 10 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 380.
Hradec Králové - Jihlava 7:3 (5:0, 2:1, 0:2)
Branky: 7. a 19. Starý, 17. a 26. Haluza, 1. Fořt, 12. Roubík, 36. Mocek - 37. Rytnauer, 45. Dobrovolný, 59. Padělek. Rozhodčí: Kubeš - Podrazil, Žídek. Vyloučení: 7:8, navíc Lukáč (Jihlava) 5 min. a do konce utkání. Využití: 3:1. V oslabení: 1:1. Diváci: 2230.