Hokejisté Hradce Králové vyhráli na nájezdy a dál vedou o bod

Hokejisté Hradce Králové si udrželi vedení v tabulce první ligy, i když vyhráli v Ostravě nad domácí Sarezou až po samostatných nájezdech. Dva body ale v 19. kole získali i jejich pronásledovatelé z Chomutova, na třetí místo se posunulo Ústí nad Labem.

Hradec sice v Ostravě po 40 minutách prohrával, ale do třetí třetiny nastoupili hosté s výhodou jednoho muže v poli a po minutě ji dokázali využít. Střelci na obou stranách pak už gól nedali a po prodloužení následovala trestná střílení. O osudu utkání rozhodla šestá série nájezdů, v níž hradecký Starý ostravského gólmana překonal, zatímco domácí Šebesta úspěšný nebyl.

Chomutovští hokejisté proti brněnské Kometě od začátku zápasu jen dotahovali soupeřův náskok a po dvou třetinách prohrávali 1:3. Když pak Brno v 45. minutě přidalo čtvrtou branku, vypadalo to s domácími už velmi zle. Během dvou minut ale Chomutov snížil na rozdíl jediného gólu a v poslední minutě třetí třetiny dokázal při hře bez brankáře vyrovnat Boušek. V prodloužení pak domácí celek přežil oslabení o dva hráče a v nájezdech nedal Brnu šanci.

Ústí nad Labem deklasovalo Havlíčkův Brod 7:0, Severočeši v zápasu využili šest přesilovek. Také jihlavská Dukla pokořila Beroun v přesilových hrách a navíc díky hattricku kapitána Bakuse. Ten poprvé skóroval v 24. minutě, druhý gól přidal o čtyři minuty později. Už v polovině utkání mohl kapitán Dukly završit hattrick, ale neproměnil trestné střílení. Chuť si spravil o minutu později, kdy zakončil výpad zpoza branky. Na čistý hattrick tak Bakusovi stačilo jen deset a půl minuty.

První hokejová liga - 19. kolo:
Sareza Ostrava - Hradec Králové 2:3 po sam. nájezdech (0:0, 2:1, 0:1 - 0:0)
Branky: 27. Gelačák, 29. Boháč - 27. Suchý, 42. Domin, rozhodující nájezd Starý. Rozhodčí: Minář - Pála, Jureček. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:2. Diváci: 589.
Chomutov - Kometa Brno 5:4 po sam. nájezdech (0:2, 1:1, 3:1 - 0:0)
Branky: 22. Mikšovic, 51. Malát, 52. Jeslínek, 60. Boušek, rozhodující nájezd Kostourek - 8. a 22. Barus, 9. a 45. Černý. Rozhodčí: Lacina - Bejček, Kabourek. Vyloučení: 9:9. Využití: 1:1. Diváci: 1430.
Ústí nad Labem - Havlíčkův Brod 7:0 (2:0, 3:0, 2:0)
Branky: 28. a 48. Vítek, 15. T. Martinec, 19. Pojkar, 38. Antoš, 40. Hulva, 51. Janků. Rozhodčí: Fraňo - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 7:8, navíc Pojkar - Fábry oba 10 min. Využití: 6:0. Diváci: 2420.
Třebíč - Havířov 6:2 (3:0, 1:2, 2:0)
Branky: 8. a 44. Mertl, 9. Sláma, 18. Handlovský, 22. Pšurný, 48. Dolníček - 24. Štach, 32. Sedlák. Rozhodčí: Šír - Dřínovský, Klein. Vyloučení: 7:11, navíc Štach (Havířov) 10 min. Využití: 3:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 650.
Jihlava - Beroun 5:1 (1:0, 3:0, 1:1)
Branky: 24., 28. a 35. Bakus, 8. Dušátko, 45. Čachotský - 55. Hudíček. Rozhodčí: Jeřábek - Čížek, Padevět. Vyloučení: 12:11, navíc Protivný (Beroun) 10 min. Využití: 3:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1250.
Olomouc - Kadaň 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)
Branky: 46. Zbořil - 25. Spitzer, 43. Stehlík, 60. Pulpán. Rozhodčí: Smeták - Poruba, Venglíř. Vyloučení: 7:11, navíc Šafařík 5 min. a do konce utkání, Hubáček 10 min. - Kloz 10 min. Využití: 1:2. Diváci: 350.
Mladá Boleslav - Prostějov 6:2 (2:1, 1:0, 3:1)
Branky: 27. a 60. Kolda, 8. Kočí, 14. Kadlec, 41. Hlouch, 57. Nouza - 2. Gengel, 56. Piecha. Rozhodčí: Šindler - Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 10:13. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1100.