Hokejisté Hradce Králové prohráli v šlágru kola s Ústím

Navzdory porážce 0:1 s Ústím nad Labem zůstali hokejisté Hradce Králové i po 21. kole na prvním místě tabulky první ligy. Druhý Chomutov totiž nevyužil šanci a po prohře 3:6 v Mladé Boleslavi ztrácí na východočeského lídra dva body. Šlágr kola mezí Ústím a Hradcem rozhodl na začátku 36. minuty v oslabení Tomáš Martinec, jenž sebral puk obránci Východočechů a blafákem překonal brankáře Duška.

V závěrečné desetiminutovce se ještě Ústí ubránilo půlminutové dvojnásobné přesilovce hostů a úspěšně hájilo jednobrankový náskok. V poslední minutě zápasu vyfasoval ústecký kapitán Antoš desetiminutový trest za protesty, krátká závěrečná přesilovka Hradce bez brankáře vyrovnání nepřinesla.

Mladoboleslavskému publiku se premiérově představila nová posila z Litvínova gólman Martin Altrichter a také akvizice z Prostějova Michal Piecha, který nastoupil už ve středu v Brně a v úvodní části dnešního duelu ukázal své střelecké schopnosti. Nejdříve v 3. minutě otevřel skóre domácí Sýkora a Piecha hned za 24 vteřin zvýšil. Potom sice zkorigoval stav Tauš, ale Piecha v 12. minutě v přesilovce znovu skóroval. Na další gól čekali diváci až do 50. minuty, kdy skóroval chomutovský Jeslínek, ale Mladoboleslavští během čtyř minut definitivně rozhodli. Po trefách Výborného a Gombára se prosadil Kadlec dokonce v oslabení. Poslední slovo měl hostující Jíra.

Překvapením kola je vysoká výhra 9:2 poslední Olomouce nad Berounem. Utkání Jihlava - Prostějov se dohrává 1. prosince.

Výsledky - 21. kolo:
Mladá Boleslav - Chomutov 6:3 (3:1, 0:0, 3:2)
Branky: 3. a 12. Piecha, 3. Sýkora, 52. Výborný, 54. Gombár, 56. Kadlec - 9. Tauš, 50. Jeslínek, 57. Jíra. Rozhodčí: Fraňo - Podrazil, Zídek. Vyloučení: 9:9. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 2158.
Havířov - Sareza Ostrava 3:4 (0:1, 2:0, 1:3)
Branky: 24. Klimeš, 26. Fink, 57. Mikšan - 14. Janečka, 41. Ovšák, 43. Rimmel, 49. Boháč. Rozhodčí: Hradil - Bryška, Škach. Vyloučení: 5:9, navíc Novotný do konce utkání - Klimek 10 min. Využití: 2:2. Diváci: 1098.
Olomouc - Beroun 9:2 (2:0, 3:0, 4:2)
Branky: 18. a 36. Beroun, 47. a 60. Švrček, 14. Hubáček, 21. Sochorek, 33. Smejkal, 52. Kříž, 57. Čuřík - 42. Čížek, 54. Pajič. Rozhodčí: Šír -Koliba, Barteček. Vyloučení: 10:10, navíc Protivný 10 min. a Nedorost (oba Beroun) do konce utkání. Využití: 4:1. Diváci: 350
Třebíč - Kometa Brno 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Branka: 21. Kundela. Rozhodčí: Kubeš - T. Prchal, R. Prchal. Vyloučení: 5:3, navíc Černý (Brno) do konce utkání. Bez využití. Diváci: 2642.
Kadaň - Havlíčkův Brod 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
Branky: 43. a 52. Metlička, 2. Polanský - 40. Kukla. Rozhodčí: Pešina - M. Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 5:8. Bez využití. Diváci: 380.
Ústí nad Labem - Hradec Králové 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Branka: 36. T. Martinec. Rozhodčí: Nečas - Vitík, Mašek. Vyloučení: 9:6, navíc Antoš (Ústí) 10 min. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 3460.