Hradec po vysokém vítězství nad Chomutovem stále vede

Hokejisté Hradce Králové deklasovali ve šlágru 28. kola první ligy třetí Chomutov 6:0 a zůstali v čele tabulky. Pouze vinou horšího skóre je druhé Ústí nad Labem, které v sobotu porazilo Třebíč 4:1. Duo Chomutov, Kometa Brno je o šest bodů zpět.

Domácí Hradec šel do vedení v 11. minutě, když od půlky ujel Vondráček a blafákem překonal hostujícího brankáře Horčičku. Na začátku druhé třetiny pak Východočeši využili dvojnásobnou přesilovku a bylo to o dvě branky. V 35. minutě mířil přesně od modré obránce Daňo a zvýšil na třígólový rozdíl. V třetí třetině přidal Hradec ještě další tři branky, a tak Chomutov odjel s debaklem.

Ústí se proti Třebíči prosadilo hned v úvodu, na začátku 4. minuty otevřel skóre Slížek střelou po ledě. Na začátku druhé třetiny vstřelil svůj první gól Ivan a vzápětí zvýšil na 3:0 Kolafa, který vyhnal Valenta z třebíčské branky, do níž nastoupil Luňák. V 35. minutě překvapil ústeckého brankáře Přikryla veterán Ščerban střelou od modré čáry. Jedenáct sekund před druhou sirénou však zaznamenal svůj druhý gól v zápase Ivan a stanovil konečné skóre.

Výsledky - 28. kolo:
Havířov - Prostějov 3:2 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 51. a rozhodující sam. nájezd Sedlák, 31. Rozum - 3. Minařík, 60. Duba. Rozhodčí: Kočí - Jureček, Pala. Vyloučení: 11:14, navíc Klimeš a Dresler (oba Havířov) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 937.
Hradec Králové - Chomutov 6:0 (1:0, 2:0, 3:0)
Branky: 53. a 57. Cetkovský, 11. Vondráček, 23. Fišer, 35. Daňo, 50. Roubík. Rozhodčí: Pešina - Kis, Špringl. Vyloučení: 8:10, navíc Jíra (Chomutov) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 3001.
Kadaň - Mladá Boleslav 1:4 (1:2, 0:0, 0:2)
Branky: 15. Pospíšil - 11. Eiselt, 19. Paroulek, 41. Bauer, 58. Kadlec. Rozhodčí: R. Svoboda - Jelínek, Šmíd. Vyloučení: 5:10, navíc Pražák (Kadaň) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 360.
Beroun - Kometa Brno 2:6 (2:1, 0:4, 0:1)
Branky: 2. Vlček, 3. M. Tvrzník - 22. a 28. R. Hruška, 15. M. Černý, 37. Brančík, 40. Hodek, 43. J. Hruška. Rozhodčí: Fraňo - M. Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:3. Diváci: 1250.
Olomouc - Dukla Jihlava 4:1 (0:1, 2:0, 2:0)
Branky: 33. Švrček, 38. Hubáček, 57. Smejkal, 59. Vyrůbalík - 2. Řípa. Rozhodčí: Skoupý - Dřínovský, Klein. Vyloučení: 4:9, navíc Šafařík (Olomouc) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 450.
Havlíčkův Brod - Sareza Ostrava 2:6 (2:2, 0:2, 0:2)
Branky: 2. Havel, 4. Borovanský - 10. Vnenk, 18. Bokroš, 28. Baranyk, 29. Klimek, 46. Ovšák, 55. Šebesta. Rozhodčí: Blecha - Hejduk, Křivský. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:2. Diváci: 1200.
Ústí nad Labem - Třebíč 4:1 (1:0, 3:1, 0:0)
Branky: 31. a 40. Ivan, 4. Slížek, 32. Kolafa - 35. Ščerban. Rozhodčí: Nečas - Bejček, Rozlílek. Vyloučení: 11:6, navíc Antoš do konce - Dolníček 10 min., Přibyl 5 min. a do konce. Využití: 1:1. Diváci: 2600.