Jihlava - Kladno 2:1Jihlava přemohla Kladno. Vsetín vyskočil na druhé místo

Hokejisté Vsetína využili ve 20. kole první ligy porážky Kladna 1:2 v Jihlavě a díky vítězství 4:2 nad posledním Ústím nad Labem se posunuli na druhé místo. Valaši se přiblížili na šest bodů vedoucímu Motoru České Budějovice, který měl volno. Na třetí pozici se díky úspěchu proti Kladnu hrajícímu stále bez hvězdného útočníka Jaromíra Jágra posunula Dukla.

Radost hráčů Jihlavy z prvního gólu proti Kladnu.

Vsetín po sobotní porážce 1:4 v Havířově znovu zabral a vyhrál čtvrtý z posledních pěti zápasů. S Ústím Valaši dvakrát prohrávali. Na trefu Václava Krliše ze šesté minuty odpověděl po 74 sekundách druhé části Luboš Rob.

V 25. minutě vrátil Slovanu vedení Jiří Severa a před polovinou utkání vyrovnal Antonín Pechanec. Ve 43. minutě otočil výsledek Tomáš Pitule a za 27 sekund dovršil výsledek svým druhým gólem v utkání Rob. Ústí si připsalo už třináctou prohru v řadě.

Kladno nenavázalo na výhru z minulého kola doma nad Benátkami nad Jizerou 5:1 a venku prohrálo potřetí za sebou. A to i přesto, že od páté minuty vedlo po přesilovkové trefě Daniela Kružíka. Na konci úvodního dějství ale vyrovnal bek David Váňa a ve 26. minutě rozhodl Martin Osmík. Dukla tak potřetí za sebou naplno bodovala.

Na nově čtvrté Kladno se bodově dotáhl Havířov, který zvítězil na ledě Benátek nad Jizerou a připsal si čtvrtý plný bodový zisk v řadě. Havířov do 32. minuty získal i díky dvěma využitým přesilovým hrám vedení 3:0. Skórovali Branislav Řehuš, Jakub Dudek a Tomáš Greš.

Domácí vývoj díky brankám Marka Zachara a Jaroslava Vlacha zdramatizovali vývoj, ale výhru hostů pečetil Lukáš Bednář. Benátky tak nenavázaly na překvapivou pondělní výhru nad Českými Budějovicemi 2:1 a prohrály počtvrté z posledních pěti duelů.

Na šestou pozici se posunul Přerov, který zdolal v derby Prostějov 4:3 po samostatných nájezdech. Zubr si díky vítězné brance Romana Pšurného připsal teprve druhou výhru z posledních šesti utkání. Prostějov prohrál potřetí v řadě.

Frýdek-Místek v úterý slavil po třech prohrách úspěch proti Ústí nad Labem (6:2), v dalším vystoupení doma vyhrál i nad Litoměřicemi 3:2 a během dvou dnů se posunul z předposlední na 12. pozici. Ukončil také čtyřzápasovou vítěznou sérii Stadionu.

Pražská Slavia podlehla na vlastním ledě v Edenu Kadani 2:3 po samostatných nájezdech a má na kontě jedinou výhru z uplynulých pěti utkání. Předposlední Kadaň vyhrála venku podruhé za sebou a unikla Ústí už na rozdíl sedmi bodů. Podruhé v řadě vyhrála Třebíč, která v ostravské Ostravar Aréně zdolala nováčka Porubu 5:3.

20. kolo první hokejové ligy:
Jihlava - Kladno 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
Branky: 18. D. Váňa, 26. Osmík - 5. Kružík. Rozhodčí: Souček, J. Ondráček - Rubáš, Tvrdík. Vyloučení: 3:2, navíc Svedlund (Kladno) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 2848.
Benátky nad Jizerou - Havířov 2:4 (0:1, 1:2, 1:1)
Branky: 39. M. Zachar, 47. J. Vlach - 9. Rehuš, 25. Dudek, 32. Gřeš, 52. L. Bednář. Rozhodčí: J. Doležal, Luczków - Horažďovský, Ševic. Vyloučení: 6:7, navíc J. Šír - Kotala oba 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 194.
Vsetín - Ústí nad Labem 4:2 (0:1, 2:1, 2:0)
Branky: 22. a 43. Rob, 29. Pechanec, 43. Pitule - 6. Krliš, 25. Severa. Rozhodčí: R. Čech, Barek - Pechánek, Komínek. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. Diváci: 2680.
Frýdek-Místek - Litoměřice 4:2 (0:0, 2:1, 2:1)
Branky: 21. Žovinec, 35. J. Kalus, 41. Martynek, 60. Machala - 38. M. Kadlec, 44. Gaspar. Rozhodčí: Přikryl, Fiala - Lukš, J. Novák. Vyloučení: 6:5. Využití: 2:1. Diváci: 1004.
Poruba - Třebíč 3:5 (1:1, 0:3, 2:1)
Branky: 1. a 57. Dufek, 49. Illéš - 40. z tr. střílení a 60. Kusko, 16. Nedvídek, 21. L. Horký, 26. Vodný. Rozhodčí: Dědek, Šutara - Bosák, Maštalíř. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:2. Diváci: 425.
Přerov - Prostějov 4:3 po sam. nájezdech (2:0, 0:1, 1:2 - 0:0)
Branky: 4. Čáp, 19. Ferenc, 58. Pala, rozhodující sam. nájezd R. Pšurný - 41. a 47. Dvořáček, 38. Karpov. Rozhodčí: Skopal, Kopeček - Poruba, Měkýš. Vyloučení: 7:9. Využití: 2:1. Diváci: 2711.
Slavia Praha - Kadaň 2:3 po sam. nájezdech (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 1. F. Vlček, 27. Panna - 13. Maršoun, 33. J. Müller, rozhodující sam. nájezd Kůs. Rozhodčí: Grech, Obadal - Kotlík, Zídek. Vyloučení: 7:7. Využití: 0:1. Diváci: 834.