Kladno - Vsetín 6:3Plekanec se trefil. Nasměroval Kladno za výhrou

Kladenští hokejisté v bitvě dvou bývalých extraligových celků porazili v utkání 33. kola Chance ligy doma Vsetín 6:3 a drží se na druhém místě tabulky. Rytíře nasměroval úvodním gólem za vítězstvím hvězdný navrátilec Tomáš Plekanec. Veducí Jihlava zvítězila v Prostějově 4:2. Po předchozím nepovedeném období si připsal čtvrtou výhru v řadě Motor České Budějovice, který vyhrál nad pražskou Slavi 4:1 a posunul se na třetí pozici.

Tomáš Plekanec v kladenském dresu při utkání s Litoměřicemi.

Proti Vsetínu se Tomáš Plekanec prosadil už ve druhé minutě, čímž nastartoval svůj tým k vítězství. To se však nerodilo lehce, neboť v úvodu závěrečné třetiny byl stav 3:3. Pak si ale vzal slovo domácí Ladislav Zikmund a dvěma góly definitivně převrhl misky vah na stranu Středočechů. Dvakrát se trefil za domácí Jakub Strnad.

Vzrůstající formu potvrdili hráči Českých Budějovic. Jejich lepšící se výkonnost odnesla tentokrát Slavia, která si na rozdíl od domácích připsala čtvrtý nezdar za sebou. Jako první sice v utkání skóroval hostující Aleš Furch, domácí ale čtyřmi góly zápas otočili a posunuli se na třetí místo před Prostějov.

Vedoucí Jihlava v Prostějově napravila předchozí neúspěch s Motorem. Po první třetině sice vedli 2:1 domácí, v dalším průběhu utkání už ale do černého mířili jen borci Dukly.

V dalších zápasech Kadaň porazila Benátky nad Jizerou 4:3, Ústí díky dvěma zásahům Jana Havla přetlačilo Frýdek-Místek 3:2 v prodloužení, Třebíč po dvou trefách Adama Rašky přehrála Litoměřice 6:3 a Poruba zvítězila v Havířově 2:1.

Kladno - Vsetín 6:3 (2:1, 1:1, 3:1)
Branky: 27. a 60. J. Strnad, 49. a 52. Zikmund, 2. Plekanec, 13. Kružík - 12. Rob, 29. Rác, 41. Pechanec. Rozhodčí: Grech, Kostourek - Štofa, Beneš. Vyloučení: 9:6, navíc Nash 5 min. a do konce utkání, Hajný - Vítek oba 10 min. Využití: 1:2. Diváci: 1716.
Motor České Budějovice - Slavia Praha 4:1 (0:0, 1:1, 3:0)
Branky: 38. Bradley, 50. M. Novák, 55. Karabáček, 60. Vydarený - 24. A. Furch. Rozhodčí: Wagner, Ondráček - Podrazil, Bosák. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 5679.
Prostějov - Jihlava 2:4 (2:1, 0:2, 0:1)
Branky: 1. Nouza, 7. Divíšek - 4. Skořepa, 22. A. Zeman, 31. Pekr, 60. Anděl. Rozhodčí: R. Čech, Vrba - Lukš, J. Novák. Vyloučení: 2:4. Bez využití. Diváci: 1336.
Třebíč - Litoměřice 6:3 (4:0, 1:1, 1:2)
Branky: 8. a 10. Raška, 12. R. Havlát, 15. Szathmáry, 39. Kusko, 50. Tadeáš Král - 23. Kantner, 37. Eret, 57. M. Kadlec. Rozhodčí: Barek, Cabák - Zídek, Komínek. Vyloučení: 6:8, navíc Málek (Litoměřice) 10 min. Využití: 3:0. Diváci: 875.
Havířov - Poruba 1:2 (0:1, 1:1, 0:1)
Branky: 34. Rehuš - 30. Vymazal, 58. J. Káňa. Rozhodčí: Dědek, Koziol - Poruba, Rožánek. Vyloučení: 4:2, navíc J. Káňa (Poruba) 10 min. Bez využití. Diváci: 1187.
Kadaň - Benátky nad Jizerou 4:3 (2:1, 2:1, 0:1)
Branky: 7. M. Svoboda, 14. Chlouba, 23. Trefný, 29. Šťovíček - 6. a 21. Ordoš, 55. D. Špaček. Rozhodčí: Luczków, Šindel - Kokrment, Rubáš. Vyloučení: 7:4, navíc Buchtela - Petr Wiencek oba 10 min. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 250.
Ústí nad Labem - Frýdek-Místek 3:2 v prodl. (0:1, 0:1, 2:0 - 1:0)
Branky: 49. a 64. J. Havel, 42. Muška - 6. Christov, 37. Adámek. Rozhodčí: Micka, Pilný - Maštalíř, Pechánek. Vyloučení: 2:2, navíc Jánský (Ústí nad Labem) 10 min. Bez využití: Diváci: 487.