Ústí vede první ligu už o osm bodů

Hokejisté Ústí nad Labem porazili ve středečním utkání 35. kola první ligy 4:2 Beroun a zvýšili své vedení v tabulce už na osm bodů. Díky vítězství 4:1 v Havlíčkově Brodě se na druhé místo dostala Mladá Boleslav, jež využila zaváhání dosud druhého Hradce Králové, který prohrál v Kadani.

Ilustrační foto

Favorizované Ústí porazilo Beroun díky mimořádně efektivně zvládnuté hře v oslabení, v níž zaznamenali tři branky. Dvakrát se při přesilovce trefil bývalý exrtraligový hráč Ivan, jenž dostál své pověsti bouřliváka a na začátku třetí třetiny vyfasoval za hrubost trest na pět minut a do konce zápasu.

Mladá Boleslav sice v Havlíčkově Brodě brzy prohrávala, ale ještě do přestávky vyrovnala a od druhé třetiny si její hráči na ledě dělali, co chtěli. O branky vítězů se rovným dílem podělili Tomáš Sýkora a Petr Lipina.

Hradec Králové v Kadani prohrával od 11. minuty, kdy Hlavatý v přesilovce od modré prostřelil Hyláka. Druhý gól přidali domácí, které poprvé vedl nový trenér Miroslav Novák, na začátku třetího dějství díky Metličkovi. Ve 47. minutě se podařilo hostům snížit po brance Starého, ale na vyrovnání už nedosáhli. Naopak v poslední minutě při power play upravil Polanský na konečných 3:1. Na vítězství měl velkou zásluhu brankář Stejskal, který si připsal 40 zásahů.

Hokejisté Jihlavy po třinácti zápasech doma nebodovali. V utkání dvou nejúspěšnějších týmů československé historie dobyla stadion Dukly Kometa Brno, která zvítězila jasně 5:1.

Výsledky - 35. kolo:
Olomouc - Havířov 2:3 (2:1, 0:1, 0:1)
Branky: 17. a 20. Bordowski - 18. Brynecký, 37. Fadrný z tr. střílení, 57. Žák. Rozhodčí: Hodek - Brýška, J. Novák. Vyloučení: 5:9. Využití: 1:0. Diváci: 650.
Kadaň - Hradec Králové 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)
Branky: 11. Hlavatý, 42. Metlička, 60. Polanský - 47. Starý. Rozhodčí: Froněk - Mašek, Rozlílek. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Diváci: 420.
Dukla Jihlava - Kometa Brno 1:5 (1:3, 0:0, 0:2)
Branky: 4. Kaňkovský - 8. a 50. Hruška, 2. Sojčík, 19. Moskal, 57. Staněk. Rozhodčí: Kočí - R. Prchal, T. Prchal. Vyloučení 5:7. Využití 0:2. Diváci: 2221.
Ústí nad Labem - Beroun 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
Branky: 11. a 29. Ivan, 46. Klobouček, 50. Slížek - 23. Novotný, 55. Rýdl. Rozhodčí: Nečas - Sychrovský, J. Šerý. Vyloučení: 4:9, navíc Ivan 5 min. a do konce utkání - M. Tvrzník 10 min. Využití: 0:1. V oslabení: 3:0. Diváci: 2280.
Třebíč - Chomutov 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Branka: 30. Čech. Rozhodčí: Skoupý - Dřínovský, Klein. Vyloučení: 9:9, navíc Vomela - Bombic oba 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 580.
Havlíčkův Brod - Mladá Boleslav 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
Branky: 7. Borovanský - 11. a 34. Lipina, 32. a 45. Sýkora. Rozhodčí: Trombík - Machálek, Škach. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. Diváci: 1200.
Sareza Ostrava - Prostějov 3:5 (1:2, 0:0, 2:3)
Branky: 18. Glas, 43. Gelačák, 50. Valušiak - 18. a 58. Říha, 9. Hlouch, 44. Kukla, 54. Sedlák. Rozhodčí: Pešina - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 7:10. Využití: 2:2. Diváci: 659.